تسهیلات مسکن برای احیای بافت فرسوده دوگنبدان ۲۵ درصد افزایش یافت

|
0 دیدگاه

فرماندار گچساران با اشاره به پرداخت یکهزارو ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات مسکن برای احیای بافت فرسوده دوگنبدان در سال ۹۴ گفت: این رقم در سال جاری با بیش از ۲۵ درصد افزایش به یکهزارو ۴۸۰ میلیارد ریال رسیده است.

عبدالرحیم رحیمی روز شنبه در نشست توجیهی افراد زیر پوشش کمیته امداد ساکن در بافت فرسوده دوگنبدان افزود: این میزان تسهیلات برای بازسازی بیش از سه هزار واحد مسکونی این شهر پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه دولت ۱۸۰ میلیارد ریال وام بلاعوض برای احیای بافت فرسوده دوگنبدان اختصاص داد گفت: تا پایان سال جاری باید این میزان اعتبار جذب شود در غیر این صورت برگشت داده خواهد شد.
فرماندار گچساران گفت: برای بازسازی هریک از واحدهای مسکونی بافت فرسوده شهر دوگنبدان ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت و ۶۰ میلیون ریال اعتبار بلاعوض پرداخت خواهد شد.
رحیمی تصریح کرد: این تسهیلات با کارمزد پنج درصد و دوره بازپرداخت ۱۵ ساله پرداخت می شود.
وی عنوان کرد: تهیه نقشه ساختمان و صدور پروانه ساخت، نظارت برساخت و ساز و هزینه انشعاب های آب، برق و گاز به صورت رایگان از دیگر حمایت های دولت برای بازسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان است.
رحیمی افزود: دولت در سال جاری ۶۰ میلیون ریال وام بلاعوض به هر مالکی که واحد خود را در پهنه بافت فرسوده دوگنبدان تخریب کند، پرداخت می کند.
رحیمی بیان کرد: ۲۰ هزار و ۹۶۳ نفر در محله های فرسوده خیابان کیامرثی، رادک، سادات و لبنان زندگی می کنند.
وی افزود: بیش از ۱۴۷ واحد مسکونی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد این شهرستان در بافت فرسوده دوگنبدان قرار دارد.
رحیمی اظهار داشت: به هر یک از واحدهای مسکونی شهر دوگنبدان ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت و ۶۰ میلیون ریال وام بلاعوض پرداخت خواهد شد.
وی گفت: این نهاد حمایتی علاوه بر این تسهیلات بانکی بیش از ۲۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض به آنها پرداخت خواهد کرد.
بر اساس سرشماری سال ۹۰ جمعیت شهر دوگنبدان ۹۱ هزارو ۷۳۹ نفر است که هفت و ۲۸ صدم درصد از جمعیت شهری استان کهگیلویه و بویراحمد در شهر دوگنبدان سکونت دارند و سالانه سه و یک دهم درصد نرخ جمعیت این شهر نفت خیز رشد دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.