تفکیک سازمان مدیریت در استانها تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد

|
0 دیدگاه

با توجه به ابلاغیه جدید رئیس جمهور درباره تعیین تکلیف سازمانهای اداری و استخدامی و برنامه و بودجه، در مراکز استانی وضعیت این سازمان همچنان در ابهام است.

بعد از تفکیک سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ایجاد دو سازمان جدید اداری و استخدامی و برنامه و بودجه، همچنان وضعیت این دو سازمان در استانها به طور مشخص، تعیین نشده است.

بر اساس ابلاغیه جدید رئیس شواری عالی اداری، تفکیک دو حوزه بودجه و اداری، استخدامی در استانها قرار است با توافق روسای دو سازمان جدید الاتاسیس، انجام شود. در واقع تا زمان حصول این توافق سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استانها به همان شکل سابق، فعالیت خواهد کرد.

گفتنی است، در ماده ۷ این ابلاغیه آماده است، تفکیک دو حوزه «اداری و استخدامی» و «برنامه و بودجه» در استان‌ها، متعاقبا با توافق روسای دو سازمان انجام خواهد شد. تا زمان تفکیک واحدهای استانی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها کماکان با همان ساختار و وظایف مربوط به فعالیت خود ادامه می‌دهند. رئیس سازمان‌های استان توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه تعیین می‌شود و معاونین و مسئولین حوزه اداری و استخدامی سازمان‌های استان توسط رئیس سازمان اداری و استخدامی انتخاب و توسط رئیس سازمان استان منصوب می شود.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ابتدای دولت یازدهم با تلفیق دو معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی  شکل گرفت. در سال ۹۵ نیز سازمان مدیریت مجددا تفکیک شد و دو سازمان برنامه و بودجه و اداری و استخدامی ایجاد شدند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.