تقویت ۲۱۹ واحدی شاخص کل بورس تهران

|
0 دیدگاه

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد تقویت مناسب حجم و ارزش معاملات سهام همزمان با پیشرو شدن گروه پالایشی‌ها و معدنی‌ها در کنار تقویت تقاضا در گروه خودرویی‌ها بود، بازاری که به نظر می‌رسد خود را برای روزهای بزرگی آماده می‌کند.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۹ مهرماه ۹۵ با افزایش ۲۱۹ واحدی به رقم ۷۷ هزار و ۶۵۵ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن اما با ۷۷ واحد افزایش عدد ۱۵ هزار و ۱۳۵ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز شاخص سهام آزاد شناور همچنین با رشد ۳۶۰ واحدی روی رقم ۸۶ هزار و ۵۸۹ واحد ایستاد. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۱۹۹ واحدی به رقم ۵۴ هزار و ۴۱۸ واحد رسید که شاخص بازار دوم با ۲۰۷ واحد کاهش به رقم ۱۶۹ هزار و ۳۵۹ واحد دست یافت.

امروز شاخص کل فرابورس نیز «آی‌فکس» نیز با رشد ۵ واحدی عدد ۸۲۳ واحد را تجربه کرد. براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت گروه سایپا با ۳۷ واحد، فولاد خوزستان با ۲۹ واحد و معدنی و صنعتی گل‌گهر با ۲۱ واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام، در نماد معاملاتی ۳ شرکت پتروشیمی جم با ۱۵ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر با ۱۲ واحد و شرکت ارتباطات سیار ایران با ۵ واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.