تلفات جانی سه درصد کاهش یافت

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان راهداری کشور با اشاره به رشد ۴٫۴ درصدی نرخ تردد در جاده‌ها گفت: در ۵ ماه ابتدایی سال میزان تلفات جانی سه درصد کاهش داشته است.

داود کشاورزیان در مراسم افتتاح و بهره برداری از سامانه (سپه تن) سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل ونقل جاده‌ای در خصوص شرایط حمل ونقل در جاده‌های کشور گفت: روزانه ۳۰۰ میلیون نفر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی در جاده‌ها جا به جا می‌شوند و این در حالی است که شاهد جابه جایی ۵۰۰ میلیون تن کالا در طول روز در مسیر جاده‌ها هستیم.

وی در ادامه بیان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد ۴٫۴ دهم درصدی در نرخ ترددها بودیم که میزان جابه جایی مسافر نیز در این میان در تابستان سال جاری ۸٫۷ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان راهداری کشوری با اشاره به کاهش تلفات جانی در ۵ ماه ابتدایی سال گفت: در ۵ ماه ابتدایی سال میزان تلفات جانی سه درصد کاهش داشته که این میزان حدود ۲۰۰ نفر است و اولویت اول سازمان راهداری ارتقای ایمنی در جاده‌ها است که برای تحقق این امر پروژه‌های متعددی را در دستور کار داریم که یکی از مهمترین آنها دوربین‌های ثبت تخلف است که تا به امروز بسیاری از آنها افتتاح و در آینده‌ای نه چندان دور سایر این پروژه‌ها به بهره برداری خواهد رسید.

کشاورزیان با بیان اینکه تا به امروز ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس به سامانه سپه تن مجهز شده‌اند،‌ گفت: تا به امروز ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس به سامانه سپه تن مجهز شده‌اند که از این طریق می‌توان عملکرد خودروها را کنترل کرد و در زمان بسیار صرفه جویی کرد که در این سامانه به رانندگان اجازه رانندگی بیشتر از ۹ ساعت داده نخواهد شد که در صورت گذر از این زمان با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی در انتها خاطر نشان کرد: یکی دیگر از پروژه‌هایی که امروز به افتتاح رسیده پاسگاه پلیس راه شهید آباد است که در ادامه نیز افتتاح ۵۰ باب پاسگاه دیگر در دستور کار قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.