تنظیم روابط بانکی بین ایران و فنلاند برای تسریع در توسعه همکاری ها ضروری است

|
0 دیدگاه

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، تنظیم روابط بانکی بین ایران و فنلاند را ‍پیش شرط لازم برای تسریع در توسعه همکاری های دوجانبه دانست و گفت: بدون تنظیم این روابط ، مذاکره درباره پرو‍ژه های مختلف آسان نخواهد بود.

محمود واعظی عصر امروز(سه شنبه) بعد از دیدار «کای موکانین» وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند افزود: اکنون شرکت های ایرانی با پیشنهادهای زیادی برای همکاری مواجه هستند بنابراین به سمت شرکت هایی می روند که شرایط بهتری را فراهم کنند.
وی، زمینه های همکاری دوجانبه بین ایران و فنلاند در بخش آی.سی.تی را متنوع و گسترده عنوان کرد و گفت: دولت ایران پروژهای بسیار بزرگی برای پنج سال آینده طراحی کرده است و باید زیرساخت هایی را فراهم کند تا شرکت ها و اپراتورهای بخش خصوصی بتوانند بر بستر این زیر ساخت ها، خدمات خود را به مردم عرضه کنند.
واعظی خاطرنشان ساخت: سرمایه گذاری های فراوانی برای این پروژه ها مورد نیاز است که تا پنج سال آینده باید انجام شود.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه فنلاند می تواند زمینه همکاری با ایران را فراهم سازد، افزود: با توجه به اینکه شرکت نوکیا، شرکت آلکاتل را خریداری کرده و جامعیت بیشتری یافته است، این همکاری می تواند گسترش نیز یابد.
وی گفت: فردا(چهارشنبه) در حاشیه دیدار رئیسان جمهور ایران و فنلاند، چهار سند مهم امضا می شود و این عزم دو دولت برای حمایت از بخش های خصوصی را نشان می دهد.
واعظی، بر حمایت از بخش خصوصی برای توسعه همکاری با شرکت های فنلاندی نیز تاکید و ابراز امید واری کرد در پایان سفر رئیس جمهور فنلاند به ایران، فضای مناسب برای توسعه همکاری ها ایجاد شود.
در این دیدار، مدیران عامل شرکت های خصوصی ایران و اپراتورهای تلفن همراه درباره چگونگی همکاری ها با یکدیگر مذاکره کردند.
همچنین در پایان این دیدار، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هدیه ای به رسم یادبود به وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند اهدا کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.