توافق با شرکت‌های بین المللی برای اجرای پروژه‌های نفتی

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت پتروایران از توافق با شرکای بین‌الملی برای اجرای پروژه‌های نفتی در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی خبر داد وگفت: فعلا تمرکزمان فعالیت در حوزه‌های دریایی است.

رهام قاسمی، با اشاره به برنامه‌های شرکت پتروایران برای فعالیت در قالب شرکت‌های اکتشاف و تولید، گفت: استراتژی ما فعلا این است که در پروژه‌های خشکی حضور نداشته باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانایی‌های پتروایران برای فعالیت در حوزه‌های دریایی، ادامه داد: بهتر است فعلا بر روی این نوع پروژه‌ها تمرکز کنیم.

قاسمی با بیان این که شرکای بین‌المللی خود را برای فعالیت در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی شناسائی کرده و با آنها نیز توافق‌هایی را انجام داده‌ایم، گفت: آماده اجرای پروژه در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی هستیم.

مدیرعامل شرکت پتروایران با اشاره به محدودیت تامین منابع مالی برای اجرای مگاپروژه از سوی این شرکت، ادامه داد: البته به دنبال جذب منابع مالی برای حضور در پروژه‌های کوچک و متوسط در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی هستیم.

شرکت پترو ایران یکی از یازده شرکت تایید صلاحیت شده از سوی وزارت نفت برای فعالیت در قالب اکتشاف وتولید (E&P) است.

شرکت ملی نفت ایران سبدی از مدل‌های قراردادی را شامل مدل جدید قراردادهای نفتی، بیع متقابل و EPCF را برای اجرای پروژه‌های نفتی وگاز مورد استفاده قرار می‌دهد و در برخی طرح‌ها از منابع داخلی بهره می گیرد.

براین اساس، شرکت‌های داخلی می‌توانند راهبری میدان‌های متوسط و کوچک را بر عهده گیرند و با همکاری شرکت‌های خارجی و یا به صورت مستقل، فعالیت‌های موضوع قرارداد را دنبال کنند.

میدان‌های بزرگ نیز در قالب قراردادهای جدید نفتی به شرکت‌های خارجی واگذار می شوند و این شرکت‌ها با همکاری شرکت ایرانی صاحب صلاحیت در میدان مدنظر فعالیت می‌کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.