تور نفتی مادورو به کشورهای تولیدکننده عضو و غیر عضو اوپک

|
0 دیدگاه

رئیس جمهوری ونزوئلا در طی روزهای آینده برای تشویق کشورهای مختلف برای توافق بر سر کاهش تولید به کشورهای عضو و غیر عضو اوپک سفر خواهد کرد.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در طی روزهای آینده برای تشویق کشورهای مختلف برای توافق بر سر کاهش تولید به کشورهای عضو و غیر عضو اوپک سفر خواهد کرد و سفری نیز به چین، به عنوان یکی از تامین کنندگان مالی مهم ونزوئلا خواهد داشت.
اوپک در ۲۸ سپتامبر در الجزایر توافق کرد که تولید خود را به سطح روزانه ۳۲٫۵ تا ۳۳ میلیون بشکه کاهش دهد که اولین توافق بر سر کاهش تولید از سال ۲۰۰۸ تاکنون خواهد بود. نشست دوره ای بعدی اوپک قرار است روز ۳۰ نوامبر در وین برگزار شود و جزئیات طرح کاهش تولید در آن نهایی شود.
مادورو گفت: «من قصد دارم یک سفر روشنگرانه و البته عمیق به چند کشور تولید کننده نفت که عضو و غیرعضو اوپک هستند داشته باشم تا پیشنهادی را مطرح کنم و در نهایت به توافقی بین کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای تثبیت بازار نفت نزدیک شویم که به تثبیت قیمت ها کمک کند.»
مادورو نگفت که قرار است به کدام یک از کشورهای تولید کننده نفت سفر کند.
ونزوئلا که از طرفداران افزایش قیمت نفت است به پیوستن کشورهای غیرعضو اوپک نظیر روسیه به طرح محدود کردن تولید که توسط اوپک سازمان دهی شده خوش بین است.
مادورو افزود: «ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کاملا واضح گفته که وی با استراتژی فریز تولید نفت در سطح متوسط تولید امسال و حتی اگر ضرورت داشته باشد با کاهش تولید موافق است.»
ونزوئلا که بزرگترین ذخایر نفتی جهان را در خود جای داده، امسال به دلیل کاهش سرمایه گذاری شاهد افت تولید خود بوده است. تورم شدید در این کشور آمریکای لاتین نیز موجب کاهش استانداردهای زندگی در بین کارگران این کشور شده است.
مادورو گفته که وی به چین نیز سفر خواهد کرد که در قالب یک برنامه نفت در برابر وام در طی دهه گذشته حدود ۵۰ میلیارد دلار به ونزوئلا وام داده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.