توسعه مسکن به اهداف خود نزدیک شده است

|
0 دیدگاه

مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بخش مسکن برای اولین بار به حد کافی منابع در اختیار دارد، گفت: در بخش مسکن کمبود منابع وجود ندارد.

عبده تبریزی در شانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران در خصوص شرایط بازار مسکن در کشور اظهار کرد: بخش مسکن برای اولین بار به حد کافی منابع در اختیار دارد و علت آن وجود منابع مردم در رهن بانک مسکن است و خوشبختانه در این بخش کمبود منابع نداریم.

وی افزود: بانک مسکن در گذشته به عنوان یک سیاست گذار بوده و در حال حاضر توانسته کمک‌های به سزایی در حوزه مسکن داشته باشد و با وجود افزایش سرمایه گذاری چرخه‌های توسعه مسکن تا حدود بسیار زیادی رونق یافته و به هدف اصلی خود نزدیک شده است.

تبریزی تصریح کرد: در سال جاری اوراق رهنی بسیاری منتشر شد که  توانست این امر تا حد بسیار زیادی به رونق بازار مسکن کمک کند، به علاوه ترکیب چند بازار رهنی موجب توسعه این بخش می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت کنترل نرخ وام‌ها در بخش‌های مختلف کشور گفت: نرخ سود وام‌ها باید در شهرهای مختلف متفاوت باشد و کنترل شود تا از این طریق بتوان توازن را در ارائه خدمات ایجاد کرد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: کنترل بازار مسکن با ایجاد تعادل بین ودیعه و  اجاره یکی از الزامات این بخش به شمار می‌آید و باید نظارتی بر این روند صورت گیرد.

خبر در حال تکمیل است…

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.