تولید مس کشور در نیمه نخست سال ۱۸ درصد افزایش یافت

|
0 دیدگاه

میزان تولید کنسانتره مس کشور طی ۶ ماهه نخست سال ۹۵ با رشد ۱۸ درصدی مواجه شد.

شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه، ۵۲۸ هزار و ۷۶۸ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴۴۷ هزار و ۴۰۹ تن بود.

میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در شهریورماه، ۹۶ هزار و ۳۵۶ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۸۰ هزار و ۳۹۴ تن)، ۲۰ درصد رشد نشان می دهد.

از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۱۱۶ هزار و ۵۸۱ تن «مس آند» و ۹۵ هزار و ۴۷۲ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته به ترتیب یک درصد کاهش و ۲ درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید این محصولات (مس آند و مس کاتد) طی شهریورماه نیز به ترتیب ۱۹  هزار و ۱۶۸ تن و ۱۷ هزار و ۴۸۵ تن بود.

همچنین طی ۶ ماهه سال ۹۵، مجتمع مس سرچشمه ۲۹۹۱ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۵۴۸ تن مولیبدن تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۲۷۹۷ تن کنسانتره مولیبدن و ۲۹۰ تن مولیبدن)، به ترتیب  ۷ درصد و ۸۹ رشد نشان می دهد.

مجتمع های مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی نیمه نخست امسال، ۲۴ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۳۴۱ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۶۷۷ تن بود که حاکی از افزایش ۱۷ درصدی تولید این محصول است. میزان تولید سنگ سولفیدی در شهریور ماه نیز ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۵ تن اعلام شد که حاکی از رشد ۲۳ درصدی تولید این محصول در ماه مذکور است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.