تولید کنندگان منتظر حمایت دولت

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان روغن و لاستیک تهران از ثابت ماندن قیمت روغن ماشین خبر داد و گفت: انتشار خبر افزایش قیمت روغن در بازار اشتباه است.

عباس سماواتی در ارتباط با این امر که آیا تغییری در نرخ‌های مصوب خدمات اتحادیه در سال ۹۵ ایجاد شده است یا خیر، گفت: سال ۹۳ با تعیین نرخ خدمات در این حوزه، تغییر قیمت‌ سال ۹۴ هم لحاظ شد و از سال گذشته تا کنون افزایش قیمتی برای سالجاری رخ نداده است.

رئیس اتحادیه‌ فروشندگان روغن و لاستیک افزود: گران شدن فرآورده‌های نفتی هیچ تاثیری بر قیمت روغن موتور نداشته و خبر افزایش قیمت این محصول مطلب درستی نبوده است، اخبار منتشر شده در رابطه با افزایش قیمت روغن موتور تنها در مورد روغن‌های سوخته صحیح است، زیرا روغن‌های تولیدی برای تبدیل به روغن سوخته نیازمند استفاده آن‌ها در کیلومتر بالا بوده و افراد نهایتا سالی دو بار روغن خودروی خود را تعویض می‌کنند.

سماواتی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی قیمت روغن سوخته اظهار کرد: در حال حاضر روغن سوخته با افزایش قیمت ۲۰ درصدی روبه‌رو بوده زیرا صادر کنندگان این دسته از روغن را به خارج از کشور صادر می‌کنند.

وی با بیان این امر که ثابت ماندن قیمت روغن منوط به حمایت‌های دولت از تولیدکنندگان است، ادامه داد: باید این موضوع را در نظر داشت که قیمت روغن همچنان بسته به حمایت‌های دولت داشته و اگر قرار بر بالا بردن قیمت آن باشد تولیدکنندگان با ارائه مدارک لازم برای کسب مجوز به وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان مراجعه خواهند کرد و با موافقت این نهاد‌ها می‌توانند اقدام به افزایش قیمت کنند.

رئیس اتحادیه‌ فروشندگان روغن و لاستیک در انتها گفت: رکود همچنان بر فعالیت واحدهای صنفی این اتحادیه حاکم است و اکثر تولید کنندگان برای مبارزه با این بحران چشم امیدشان به کمک‌های دولت و حمایت‌های نهاد‌های ذی‌ربط است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.