تولید ۵۷ میلیون متر مکعبی گاز از فاز‌های ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا بهمن‌ماه

|
0 دیدگاه

مدیر پروژه فاز‌های ۲۰ و ۲۱ از تولید ۵۷ میلیون مترمکعبی گاز از فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا اوایل بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

مطلب افشاری مدیر پروژه فازهای ۲۰ و ۲۱ اظهار داشت: سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی پیش از این در محل پروژه فاز ۲۱ در خلیج فارس نصب شده بود و در حال حاضر در مرحله آماده‌سازی برای تولید گاز است و طبق برآوردهای صورت گرفته ۳۰ آبان‌ماه سال جاری به تولید می‌رسد.

وی افزود: تولید فاز ۲۱ پارس جنوبی به میزان ۲۸٫۵ میلیون مترمکعب در پایان آبان‌ماه محقق می‌شود.

افشاری با اشاره به آغاز انتقال سکوی ۲۷۰۰ تنی فاز ۲۰ پارس جنوبی اذعان داشت: این سکو که دقایقی پیش انتقال آن به محل پروژه از یارد ساحلی خرمشهر آغاز شده است تا ۵ روز آینده به محل پروژه در خلیج فارس می‌رسد و پیش‌بینی می‌کنیم ۵ روز هم عملیات نصب آن در محل پروژه فاز ۲۰ زمان ببرد.

وی ادامه داد: سکوی فاز ۲۰ پارس جنوبی اوایل بهمن‌ماه به تولید خواهد رسید و شاهد تولید ۲۸٫۵ میلیون مترمکعب گاز از این سکو خواهیم بود.

مدیر پروژه فازهای۲۰ و ۲۱ تصریح کرد: در مجموع از فازهای ۲۰ و ۲۱ تا اوایل بهمن‌ماه تولید روزانه ۵۷ میلیون مترمکعب گاز ترش محقق می‌شود که از این میزان ۵۰ میلیون مترمکعب گاز شیرین در هر روز استحصال می‌شود، همچنین تولید روزانه ۷۷ هزار بشکه میعانات گازی از فازهای ۲۰ و ۲۱ انجام خواهد گرفت و با آغاز تولید گاز از این دو فاز تولید سالانه یک میلیون و ۵۰ هزار تن LPG، یک میلیون اتان و ۴۰۰ تن گوگرد آغاز می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.