ثبت رکورد جدید در پارس جنوبی

|
0 دیدگاه

سکوی۵٠٠ میلیون فوت مکعبی ١٨B پارس جنوبی با ثبت رکوردی جدید در عملیات هوک آپ و راه اندازی، پس از ۶٢ روز کاری به بهره برداری رسید.

مجری فازهای ١٧ و١٨ پارس جنوبی گفت: عملیات تولید (Start up) سکوی ١٨B پس از باز کردن چاه شماره دو این سکو و روشن شدن مشعل آن آغاز شده و بزودی گاز دریافتی به پالایشگاه خشکی این فاز‌ها ارسال می‌شود.

حسن بویری با اشاره به نصب سکوی ١٨B در اواخر مردادماه سال جاری گفت: راه اندازی این سکو طی این مدت زمان درحالی صورت گرفته که تا پیش از آن ثبت چنین رکوردی در عملیات هوک آپ، پیش راه اندازی و راه اندازی سکوهای پارس جنوبی بی‌سابقه بوده است.

مجری فازهای ١٧ و١٨ پارس جنوبی عنوان کرد: درحال حاضر عملیات نصب اسپول‌های خط لوله ١٨ اینچ حد فاصل سکوی ١٨A و ١٨B در حال انجام است که با اتمام عملیات مربوطه و انجام هیدروتست این خط لوله، گاز تولیدی این سکوی اقماری به سکوی ١٨A ارسال و متعاقب آن به پالایشگاه فازهای ١٧و١٨ منتقل می‌شود.

سکوی اقماری ١٨A با تلاش متخصصان مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در یارد صنعتی بندر عباس ساخته شده است.

سه شنبه ٢٧ مهرماه سکوی ١٧Bدومین و آخرین سکوی فازهای ١٧و١٨ پارس جنوبی هم پس از عملیات ساخت، در یارد بندر عباس بارگیری و آماده انتقال به موقعیت فراساحل این فاز‌ها شد.

پیش بینی شده است سکوی ١٧ B نیز تا اوایل اسفندماه سال جاری با ظرفیت ۵٠٠ میلیون فوت مکعب به بهره برداری برسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.