«جایگاه اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی ایران» بررسی می‌شود

|
0 دیدگاه

دبیر اجرایی سلسه نشست‌های «جایگاه اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی ایران» از برگزاری هفت نشست با موضوع نقش فرهنگ و اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: این سلسله نشست‌ها تا پایان امسال در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار خواهند شد.

دبیر اجرایی سلسله نشست‌های «جایگاه اقتصاد مقاومتی درگفتمان فرهنگی ایران» با اشاره به ضرورت برگزاری این نشست‌ها که با مشارکت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، ادامه داد: فرهنگ، رکن اساسی تحقق آرمان‌های جامعه است و نظام فرهنگی در هر جامعه‌ای بر ساختارهای اجتماعی و اقتصادی آن ارجحیت دارد.

عباس‌علی‌ فقیه خراسانی اظهار کرد: سال ۱۳۹۵ بنا بر فرموده مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام‌گذاری شده، از این رو شایسته است تا سهم نظام فرهنگی جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتی بررسی و برای رسیدن به این آرمان گفتمان‌سازی فرهنگی شود.

او درباره نخستین نشست گفت: نشست افتتاحیه با حضور سیدعباس صالحی – معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد – و غلامرضا غفاری – رئیس دانشکده علوم اجتماعی – برگزار خواهد شد. در ادامه این جلسه، حسین راغفر و ناصر فکوهی سخنرانی خواهند کرد.

دبیر اجرایی سلسه نشست‌های «جایگاه اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی ایران» گفت: تلاش خواهد شد تا در این نشست‌ها از خبرگان حوزه فرهنگ و اقتصاد برای سخنرانی دعوت شود.

نشست افتتاحیه سلسله نشست‌های «جایگاه اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی ایران» ۲۷ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۲ در تالار گفت‌وگو دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.