جذب ۳۹ هزار نفر درصندوق بیمه اجتماعی گلستان

|
0 دیدگاه

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گلستان از پوشش ۳۹هزار و ۲۵۰ نفر خبر داد و گفت: از جامعه هدف زیر پوشش این صندوق هنوز ۲۱۱هزار نفر جذب نشده اند.

دانیال پولادوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی رتبه صندوق گلستان را در کشور پنجم بیان کرد و افزود: در نیمه نخست امسال تمدید بیمه و جذب هشت هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی گلستان انجام شد که نسبت به سال گذشته از ۴ درصد رشد برخوردار است.
به گفته وی؛ از این مجموع تعداد یکهزار و ۲۹ نفر جذب شده ،جدید هستند.
وی ادامه داد: تا پایان سال جای پنج هزار نفر دیگر از جامعه هدف جذب صندوق بیمه اجتماعی خواهند شد.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر طبق اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی، سند چشم انداز ۲۰ ساله نظام و سیاست های کلی برنامه پنج ساله چهارم توسعه جمهوری اسلامی و با هدف برقراری عدالت اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی و همچنین رفع تبعیض از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در سطح کشور و استان گلستان آغاز کرد، فعالیت این صندوق در سه حوزه مستمری پیری، مستمری از کار افتادگی و مستمری پس از فوت است.
به گفته پولادوند؛ اکنون هر فرد کشاورز، روستایی و عشایری بالای ۱۸سال سن می تواند عضو این صندوق شود.
وی همچنین از افزایش ۳۰ درصدی دریافت هزینه بیمه توسط کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی گلستان افزود: هر بیمه شده در صندوق می تواند هزینه بیمه خود را به صورت سالانه پرداخت کند و دولت نیز دو برابر مبلغ پرداختی، اختصاص می دهد.
وی اضافه کرد: طبق شیوه نامه صندوق بیمه اجتماعی مرکزی به صورت سالانه از بیمه شده هزینه دریافت می شود.

*پالایش و ساماندهی ۱۲۶ کارگز گلستان
وی به اجرای طرح پالایش و ساماندهی ۱۲۶ کارگز فعال بیمه صندوق اجتماعی استان تا پایان سال جاری اشاره کرد و گفت: این کارگزاران در قالب شرکت تعاونی تولید روستایی و دهیاری فعالیت می کنند.
به گفته وی؛ در این طرح کارگزارانی که زیر ۵۰۰ نفر عضو بیمه شده صندوق دارند، با سایر کارگزاران ادغام یا حذف خواهند شد.
وی همچنین یادآور تاسیس و آغاز به کار کارگزاری صندوق به صورت حقیقی در سطح استان شد و افزود: امسال تاسیس و راه اندازی حدود ۱۶ کارگزاری حقیقی در ۱۴شهرستان استان پیش بینی شده است که سهمیه هر شهرستان به تناسب جمعیت روستایی و عشایری آن خواهد بود.
پولادوند گفت: هدف اصلی از راه اندازی کارگزاری حقیقی توسط صندوق، ایجاد رقابت برای جذب جدید و اشتغالزایی است.
وی همچنین موانع گسترش جذب بیمه شده صندوق را کم تحرکی مسئولان کارگزاری ها که بیشتر دهیاران هستند، اطلاع رسانی نکردن از مزایای بیمه صندوق به جامعه و مشکلات خشکسالی و کاهش درآمد جامعه هدف برشمرد.
به گفته وی؛ برداشتن محدودیت سنی برای عضویت در صندوق (در گذشته ۵۰ سال برای زنان و ۵۵ سال برای مردان)، عملیاتی کردن ابلاغ قانون بیمه صندوق اجتماعی برای پوشش آن دسته از کشاورزانی که در شهر ساکن هستند، اعضای سازمان نظام دامپزشکی، منابع طبیعی و کشاورزی، پوشش شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و افزایش حقوق مستمری بگیران با توجه به تورم از راهکارهای آسان سازی گسترش پوشش افراد در صندوق بیمه اجتماعی بوده که در دولت تدبیر و امید اجرایی شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.