جزئیات آماری از قیمت مرغ

|
0 دیدگاه

مرکز آمار از افزایش ۵.۳۸ درصدی شاخص قیمت تولید مرغ در بهار امسال نسبت به فصل قبل خبر داد.

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در بهار سال ۱۳۹۵ به عدد ۲۰۸٫۹۶ رسید که ۱٫۳۳ درصد نسبت به فصل قبل (تورم فصلی)، افزایش و ۴٫۱۴ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، کاهش داشته است.

تغییرات شاخص در چهار فصل منتهی به بهار ۱۳۹۵ نسبت به چعر فصل منتهی به بهار ۱۳۹۴ معادل ۵٫۹۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

شاخص استانی

بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در بهار سال ۱۳۹۵ نشان می‌دهد که استان کرمانشاه با ۳۶٫۳۹ درصد افزایش و استان کردستان با ۱۴٫۱۶ درصد کاهش به ترتیب بیشترین افزایش و کاهش قیمت را نسبت به فصل قبل داشته‌اند.

به علاوه استان هرمزگان با ۲۴٫۷۸ درصد افزایش و استان مازندران با ۳۲٫۲۷ درصد کاهش به ترتیب بیشترین افزایش و کاهش قیمت را نسبت به فصل مشابه سال قبل تجربه کرده‌اند.

شاخص گروه‌های اصلی

۱- مرغ

در بهار ۱۳۹۵ شاخص گروه مرغ به ۲۳۹٫۴۵ واحد رسیده که در مقایسه با فصل قبل و فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۵٫۳۸ درصد افزایش و ۰٫۱۶ درصد کاهش یافته است. در این گروه جوجه یکروزه و پولت به ترتیب ۸٫۲۷ و ۵٫۸۰ درصد نسبت به فصل قبل افزایش داشته است.

همچنین اقلام مذکورر به ترتیب ۲۶٫۸۷ و ۱٫۷۶ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته‌اند. مرغ گوشتیی در این گروه ۴٫۷۶ درصد نسبت به فصل قبل افزایش و ۴٫۵۸ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل کاهش داشته است.

۲- تخم مرغ

در بهار ۱۳۹۵ شاخص گروه تخم مرغ به ۱۳۶٫۸۹ واحد رسیده که به ترتیب ۹٫۳۹ و ۱۶٫۲۹ درصد نسبت به فصل قبل و فصل مشابه سال قبل کاهش داشته است. در این گروه تخم مرغ نطفه‌دار به ترتیب ۳٫۹۳ و ۲۳٫۳۹ درصد نسبت به فصل قبل و فصل مشابه سال قبل کاهش داشته است. همچنین تخم مرغ خوراکی به ترتیب ۱۴٫۶۴ و ۶٫۹۶ درصد نسبت به فصل قبل و فصل مشابه سال قبل کاهش داشته است.

۳- سایر

این گروه شامل کود می‌باشد که نسبت به فصل قبل ۲٫۱۲ درصد کاهش یافته اما در مقایسه با فصل مشابه سال قبل، شاخص کود ۷٫۴۳ درصد افزایش داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.