جزییات شکایت شرکت وابسته به بانک پارسیان از عابر بانک پرسپولیس

|
0 دیدگاه

طبق ماده یک قانون اعسار معسر کسی است که به واسطه نداشتن دارایی یا دسترسی نداشتن به مالش توانایی پرداخت هزینه محاکمه (هزینه دادرسی) یا دیون خود را ندارد.

یکی از برنامه هایی که بانک های مهم کشورمان در سالهای گذشته آنرا به اجرا گذاشته اند، ایجاد شرکت های تخصصی در زمینه های سودآور و مهم است که پروژه های ساختمانی از جمله مهمترین محورهای ایجاد این شرکت ها محسوب می شود.

به عنوان مثال، در سال ۱۳۸۳ شرکت “توسعه ساختمانی پارسیان آثار” به عنوان یکی از شرکتهای فرعی بانک پارسیان و در جهت ماموریتهای تعریف شده به ثبت رسید و حسب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده در سال ۸۴، نام شرکت به توسعه ساختمانی پارسیان (سهامی خاص) تغییر کرد که یکی از اهداف اصلی تاسیس آن، همکاری مشترک با بانک پارسیان در زمینه ساخت و ساز بوده است.

بررسی جدیدترین صورت های مالی این شرکت وابسته به بانک پارسیان نشان می دهد اختلاف قدیمی آنها با حسین هدایتی با میلیاردر معروف و حامی ویژه پرسپولیس، همچنان حل نشده و در حالی که مبلغ ۳۶ میلیارد ریال خرید تراکم از وی در سال ۸۸ و به طرفیت شهرداری منطقه ۲ انجام شده اما این تراکم به دلیل اختلاف وی با شهرداری، کارسازی نشده است.

 


در ادامه این گزارش بازرس قانونی شرکت ساختمانی پارسیان، اعلام شده است که شهرداری طی نامه ای مکتوب، اعلام کرده که حسین هدایتی به وعده های خود عمل نکرده و هیچ اقدامی متصور نیست. پس از آنکه شرکت، با استخدام وکیل، دادخواستی تحویل مراجع قضایی داده، حسین هدایتی در جلسه تیرماه سال ۹۳ خود، اصل بدهی را قبول کرده است.

بخش دیگری از گزارش حسابرس شرکت مذکور، اعلام داشته است که پس از آنکه رای بدوی دادگاه به نفع شرکت صادر شده، وکلای حسین هدایتی درخواست تجدیدنظر کرده و در مردادماه سال ۹۵، اعتراض حسین هدایتی در خصوص اعسار از پرداخت هزینه دادرسی مردود شده است!
با توجه به گذشت ۷ سال از این موضوع و قبول موضوع بدهی توسط فرد متمولی چون حسین هدایتی، عدم پرداخت چنین مبلغ ناچیزی (در مقایسه با سرمایه و کمک های وی به بخش ورزش) و از آن جالب تر درخواست اعسار (طبق ماده یک قانون اعسار «معسر کسی است که به واسطه نداشتن دارایی یا دسترسی نداشتن به مالش توانایی پرداخت هزینه محاکمه (هزینه دادرسی) یا دیون خود را ندارد») از جمله مواری است که نشان می دهد ماجرای ساده خرید تراکم از یک فرد، چقدر می تواند پیچیده شود!

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.