جسارت در نظام بانکی و تصمیم سازی اقتصادی استان مرکزی باید تقویت شود

|
0 دیدگاه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری استان مرکزی گفت: جسارت در نظام بانکی و تصمیم سازی های اقتصادی همسو در استان مرکزی باید تقویت شود و این مهم در نشست روز چهارشنبه با مقامات بانک مرکزی کشور دنبال می شود.

ظفر افشون روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات پرداخت تسهیلات رونق تولید در بنگاه های متوسط و کوچک استان مرکزی در اراک افزود: برخی مدیران و مسئولان تصمیم ساز اقتصادی در استان وعده های نظارتی و سختگیری های خاص را در حوزه اقتصادی دارند که مانع از تسهیل امور این حوزه است.
وی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی و گذر از چالش های کنونی، نیازمند حرکت انقلابیِ مدیران جسور است و باید بهترین راهکارها برای رقم خوردن بالاترین بهره وری اقتصادی در استان پیشنهاد و اجرایی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری مرکزی تصریح کرد: منابع کنونی بانک های دولتی و خصوصی کفاف نیاز واقعی استان را نمی دهد و در دیدار روز چهارشنبه هفته جاری با مقامات بانک مرکزی این مبحث در سطح کلان مطرح می شود.
مدیر کل دفتر اقتصادی استانداری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: کمبود منابع مالی بانک های استان برای تسهیلات مورد نیاز بنگاه های اقتصادی چالشی است که موجب شده بانک های استان پرداخت تسهیلات را اولویت بندی کنند که منابع مالی موجود پاسخگوی تقاضا در حوزه سرمایه در گردش نیز نیست.
نعمتی اظهار کرد: در نشستی با مقامات بانک مرکزی، پیشنهاد منابع بانکی استان با خطوط اعتباری خاص مطرح و تغییر در حجم منابع اعتباری بانک های استان از سرجمع استان ها ابزار می شود.
وی یادآور شد: تسهیلات پرداختی در بانک های خصوصی به دلیل بالا بودن نرخ بهره از سوی متقاضیان در استان با اقبال مواجه نیست و از سوی دیگر نیز ۷۰ درصد منابع استان در بانک های خصوصی در منطقه جذب نمی شود و در طرح های خاص دیگر نقاط کشور می رود که در این راستا نیز با بانک مرکزی رایزنی صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: ماندن بخشی از سپرده متقاضی تسهیلات سرمایه گذاری و اقتصادی نزد بانک های خصوصی در حین اعطای تسهیلات غیرقانونی است و در این خصوص نیز در نشست با مقامات بانک مرکزی بررسی هایی در دستور کار قرار می گیرد.
در این نشست احمد ملکی راد مسئول شورای بانک های استان مرکزی به ارایه گزارش عملکرد و وضعیت منابع بانک های خصوصی و دولتی استان پرداخت.
استان مرکزی چهارمین قطب صنعتی کشور است و در حوزه درآمد و سهم در سرانه ناخالص ملی رتبه دار است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.