حق بیمه حوادث برق بر حوادث طبیعی اولویت دارد

|
0 دیدگاه

محمودرضا حقی فام گفت: بیمه حوادث برق یکی از بندهای قبوض برق بود که از ابتدای امسال حذف و شایعه هایی مبنی بر دریافت بیمه پایه حوادث طبیعی در روزهای اخیر به گوش می رسد.

محمودرضا حقی فام در خصوص حق بیمه درج شده بر روی قبوض برق گفت: تا پیش از ابلاغ بودجه سال ۹۵ به شرکت ها و سازمان های مربوطه، حق بیمه ای به نام حوادث صنعت برق از مشترکین دریافت می‌شد و در صورتی که در شبکه سراسری برق مشکلی پیش می آمد که از کنترل شرکت های توزیع هم خارج بود، به مشترکین خسارت دیده، مبلغی به عنوان بیمه حوادث برق پرداخت می شد.

وی در ادامه افزود: توانیر با یک شرکت بیمه گر طرف قرارداد شده بود و طبق قانون ماهانه ۲۵ تومان از مشترکین خانگی به عنوان حق بیمه دریافت می شد که سرجمع آن در یک سال ۳۰۰ تومان بود تا اگر موردی در شبکه پیش می آمد مشترکین با ممیزی شرکت بیمه گر و خود توانیر و طی مراحل قانونی خسارت خود را دریافت کند.

حقی فام با تاکید بر این مسئله که تجمیع این پول‌ها به هیچ وجه وارد چرخه مالی صنعت برق نمی شود و عینا در اختیار بیمه گر قرار می گیرد، گفت:تجمیع این پول در سال ۹۴ نزدیک ۷ میلیارد تومان بود و در نهایت تا به امروز بیش از ۴٫۵ میلیارد تومان خسارت به مشترکین پرداخت شده است، که با توجه به اینکه برخی از موارد با تاخیر مراجعه می کنند و پرونده ها همچنان باز است به طور قطع این رقم افزایش می یابد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر تصریح کرد: در قانون بودجه ۹۵  قانون گذار این حق بیمه را از قبوض برق حذف کرد که در نتیجه آن از سال جدید این مورد از مشترکین دریافت نمی شود و خدماتی نیز در قبال آن پرداخت نمی شود.

وی با اشاره به اینکه منتظر قانون بودجه سال ۹۶ و تغییرات بر روی آن هستیم، اظهار کرد:پیشنهاد ما این است که این رقم در قبوض برق باشد زیرا در گستره پهناوری همچون برق سراسری ایران این اتفاقات بسیار محتمل است.همچنین شرکت توانیر با توجه به افزایش قیمت ها می تواند رقم جدید حق بیمه را پیشنهاد دهد.

حقی فام در خصوص ابهامات دریافت بیمه پایه حوادث طبیعی نیز گفت: پیشنهاد دهنده این بند شرکت توانیر نبوده است به همین خاطر هیچ اطلاعی از این بند نداریم و ترجیح صنعت برق دریافت بیمه پایه حوادث برق است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.