خودکفایی در بخش ساخت و تجهیزات سنگین صنعت نفت

|
0 دیدگاه

معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت گفت: بعد از ۱۰۵ سال از پیدایش صنعت نفت و فعالیت در این صنعت ، زیبنده کشورمان نیست که واردات تجهیزات نفت داشته باشیم.

معظمی گفت : امروز  دستیابی به خودکفایی در این زمینه سخت تر از اداره جنگ نیست. ما جنگ را اداره کردیم و به موفقیت رسیده و پیروز شدیم.

وی با بیان اینکه هر چند فضای برجام امکان مناسبی ایجاد کرده و تعامل با دنیا دست ما را در توسعه صنعت افزایش داده،ادامه داد: ما می بایست از این امکان در جهت تقویت تجهیزات ساخت داخل استفاده کرده و نیازهای کشور را تامین کنیم.

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به اینکه استان هرمزگان در بحث حمل و نقل دریایی جایگاه استراتژیک دارد ، اظهار کرد: فضای کار و توان ساخت که در شرکت ایزوایکو موجود است می تواند نیازهای صنعت دریایی را پوشش دهد و اگرما  استفاده نکنیم،  کفران نعمت کردیم.

وی  ضمن اعلام آمادگی برای  ساخت کشتی های بزرگ و نفت کش از طرف وزارت صمت،  تاکید کرد: در حال حاضر این توان  را در کشور داریم و حاضریم با قیمت های بین المللی این توان را در خدمت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران قرار بدهیم.

معظمی خاطر نشان کرد: به طور یقین می گویم توان صنعتی که در شرکت ایزوایکو وجود دارد در هیچ کشورهای منطقه وجود ندارد و قطعا  تا پایان سال وضعیت بهتری در این شرکت اتفاق می افتد ، همانطور که امروز فعالیت ها و توان این شرکت نسبت به شش ماه پیش ، به سطح بالا و قابل قبول بین المللی رسیده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.