داخلی سازی خودروهای جدید پژو تا ۴۰ درصد در سال اول

|
0 دیدگاه

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از داخلی سازی قطعات خودروهای جدید تولیدی پژو در ایران خبر داد وگفت:داخلی سازی۴۰درصدی قطعات در سال اول پیش بینی شده و تا سه سال دیگر به ۷۰درصد ارتقاء می‌یابد.

هاشم یکه زارع در نشست خبری مشترک خود با مدیرعامل پژو گفت: در سال اول اجرای قرارداد پژو با ایران، میزان داخلی سازی قطعات به ۴۰ درصد خواهد رسید و این رقم ظرف ۳ سال تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه داخلی سازی کمتر از ۲۵ درصد بر روی قطعات خودروهای تولیدی با پژو منجر به عدم پرداخت رویالیتی به این خودروساز خارجی خواهد شد، افزود: ۲۵ درصد عددی است که اگر به آن برسیم، رویالیتی پرداخت نخواهیم کرد و البته این رقم شامل مونتاژ و رنگ نمی شود اما به هر حال داخلی سازی قطعات در سال اول به ۴۰ درصد خواهد رسید.

وی تصریح کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که ایران محل جنگ خودروسازان خارجی شود و این در شرایطی است که تصمیم گیری در مورد محصولاتی که در گذشته با برند پژو از سوی ایران خودرو تولید می شد، ارتباطی با این خودروساز فرانسوی ندارد و ایران خودرو راجع به آن تصمیم می‌گیرد.

یکه‌زارع، خاطرنشان کرد: در رابطه با رقابت پژو با سایپا، مذاکراتی در حال انجام است که در آینده منجر به قرارداد خواهد شد و همانطور که پژو این حق را برای شراکت با خودروساز دیگری به غیر از ایران خودرو دارد، ما نیز این حق را داریم که شرکای دیگری از سایر کمپانی ها و کشورها داشته باشیم اما رقابت تعیین می کند که شریک اصلی ایران خودرو کدام کمپانی خارجی باشد.

وی اظهار داشت: به تناسب شرایطی که خودروسازان خارجی در شراکت با ایران خودرو به لحاظ ساخت داخل، صادرات و کیفیت، پیشنهاد داده و اجرا می کنند، تصمیم خواهیم گرفت که کدام خودروساز شریک اصلی ما باشد.

یکه‌زارع خاطرنشان کرد: اینکه پژو از ایران خارج شد و صنعت خودروسازی در رابطه با تولید خودرو، روی به داخلی سازی کم کیفیت برخی قطعات و استفاده آن در خودروها آورد، به پژو ارتباطی ندارد اما به هر حال رفتن پژو از ایران اتفاق خوبی نبود ولی ورود قطعات بی کیفیت به صنعت خودروسازی ایران ربطی به این شرکت فرانسوی ندارد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.