دکتر ولی‌الله سیف:

داشتن حساب دلاری ممنوعیت ندارد

|
0 دیدگاه

دکتر ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر حفظ شیب ملایم نرخ ارز در سال‌های اخیر گفت: بانک مرکزی از تغییرات هیجانی نرخ ارز جلوگیری می‌کند.

ولی‌الله سیف در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به طرح دولت در اعطای تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی به ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی گفت: برنامه نظام بانکی برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ثبت نام واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات یادشده اظهارداشت: مهم‌ترین اولویت دولت در اعطای تسهیلات، تامین سرمایه در گردش بنگاه‌هایی است که دارای بازار مصرف هستند و قیمت فروش کالاهای آنها از قیمت تمام شده تولید بالاتر است.

به گفته سیف، همچنین در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پیرامون دریافت علی الحساب مالیات ۴ درصد از واردکنندگان که حتی گروه‌های خوش حساب را نیز درگیر بوروکراسی بیش از حد کرده بود تصمیم‌گیری شد که در نهایت برای تصویب به وزیر اقتصاد ارائه می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که امروز در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد درباره آخرین وضعیت لغو تحریم‌های دلاری ایران که اخیر از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام شده است عنوان کرد: همزمان با سند برجام سوالاتی مطرح شد و راهنمایی‌هایی به عمل آمد که منجر به صدور بیانیه‌ای توسط افک شد.

سیف خاطرنشان کرد: بر اساس سند برجام، داشتن حساب دلاری ممنوعیت ندارد و دستور پرداخت دلاری هم از حساب دلاری می‌تواند انجام شود و اخیرا تمام این جنبه‌های جدید را در بخشنامه‌ای که به بانک‌ها دادیم شفاف کردیم و توضیحات لازم را به بانک‌ها دادیم تا بانک‌ها بتوانند به صورت شفاف‌تر در مذاکرات‌شان با بانک‌های طرف‌شان از این موارد استفاده کنند.

 

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.