نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران خبر داد:

درجه بندی بانک های ایران

|
0 دیدگاه

سیدحسین سلیمی، نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران از صدور بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره کفایت سرمایه بانک‌ها خبر داد و گفت: بزودی هیاتی از سوی بانک جهانی برای درجه‌بندی جدید بانک‌ها به ایران خواهند آمد.

عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه یکی از دلایلی را که بانک‌های خارجی با بانک‌های ایران کار نمی‌کنند، مناسب نبودن کفایت سرمایه بانک‌های داخلی عنوان کرد و افزود: به جزء توافق اخیر با گروه ویژه تامین مالی (FATF) که مورد تصویب قرار گرفت، بانک‌های ایران برای ارتباط با سیستم مالی بین‌المللی نیاز دارند تا قوانین مربوط به پولشویی و PEP را رعایت کنند.

سلیمی اضافه کرد: بانک‌های ایرانی در حال تطبیق جنبه‌های مختلف مقررات و استانداردهای بانکی بین‌المللی هستند و واحدهای FATF و پولشویی راه‌اندازی کرده‌اند؛ بانک‌های خارجی نیز در حال رصد اقدامات ایران برای همکاری هستند.

به گفته وی، به زودی هیاتی از سوی بانک جهانی برای درجه بندی جدید بانک‌ها به ایران خواهند آمد. نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با بیان اینکه رسیدن به استانداردهای کفایت سرمایه نیاز به زمان دارد، گفت: فکر می‌کنم اگر تا پایان سال ۱۳۹۶ برخی بانک‌ها نتوانند به میانگین کفایت سرمایه لازم برسند، مجبور شوند با یکدیگر ادغام شوند.

عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه ادامه داد: بانک مرکزی در زمینه متوقف کردن بنگاه داری بانک‌ها موفق عمل کرده و مانع از ورود بانک‌ها به ساختمان سازی یا خرید برج خارج از کشور شده است.

 

4 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.