درخواست ۱۰۰ میلیاردی برای صادرات مرغ

|
0 دیدگاه

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از برنامه ریزی برای صادرات سالانه ۱۷۰ هزار تن گوشت مرغ در افق ۱۴۰۴ خبر داد.

حسن رکنی اظهار کرد:  صادرات گوشت مرغ به صورت منجمد در حال انجام  است اما امکان صادرات مرغ گرم به بعضی کشورها مثل عراق و افغانستان محدود است.

وی صادرات گوشت مرغ در شش ماهه نخست امسال را حدود ۴۰ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان صادرات ۵۰ درصد هدف امسال ما را پوشش داده است.

رکنی سایز کردن مرغ، افزایش کیفیت به طور مستمر مانند کاهش چربی لاشه، منطقی شدن بسته بندی و ثبات در برنامه های صادراتی به منظور مناسب شدن شرایط قراردادهای صادرات را از سازوکارهای صادرات گوشت مرغ برای افق ۱۴۰۴ برشمرد.

وی در همین حال بر صادرات گوشت مرغ با قیمت مناسب تاکید و تصریح کرد: اگر در قیمت این محصول مزیت نداشته باشیم در صادرات موفق نخواهیم بود.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به بازارهای هدف در جهان ما به دنبال مرغ سایز در وزن های یک کیلو و ۲۰۰ تا یک کیلو و ۸۰۰ گرم هستیم.

وی گفت: در بازارهای مختلف دنیا، سلیقه ها در مورد سایز مرغ متفاوت است به طوری که کشور ایران و ژاپن مرغ سنگین و فرانسه، روسیه و عراق مرغ سبک را می پسندند.

در خواست ۱۰۰ میلیارد تومان برای صادرات

رکنی اظهار داشت:برای افزایش صادرات در سال جاری مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از دولت تقاضا کرده ایم.

وی در مورد صادرات گوشت مرغ به صورت تفکیک شده نیز گفت: عرضه گوشت مرغ به بازار به صورت تفکیک شده در دنیا انجام می شود و ما هم باید به این سمت حرکت و با استفاده از تفکیک قطعات لاشه و بسته بندی های جدید، اقدام به عرضه و صادرات گوشت مرغ تفکیک شده کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در باره تمایل کشتارگاه های ایران به مرغ سنگین، اظهار داشت: از آنجایی که مرغ سنگین برای کشتارگاه ها، مزیت و منافع بالاتری دارد، گرایش به خرید مرغ سنگین دارند در حالی که منافع مصرف کننده و منفعت عمومی کشور اقتضاء می‌کند که مرغ با ضریب تبدیل بهتر و در وزن منظقی کشتار شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.