در دولت یازدهم سهم درآمدهای نفتی در بودجه کاهش یافته است

|
0 دیدگاه

استاندار هرمزگان با اشاره به تلاش های ویژه دولت دکتر روحانی برای ارتقاء وضعیت اقتصادی کشور، گفت: در دولت یازدهم سهم درآمدهای نفتی در بودجه کاهش یافته است.

جاسم جادری شنبه شب در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی هرمزگان اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال میزان درآمد مالیاتی در کشور بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان بود در حالی که درآمد حاصل از فروش نفت افزون بر۱۰۰ هزار میلیارد ریال بوده است.
وی با اشاره به رشد ۴۴ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی در هرمزگان در نیمه نخست امسال ، خواستار استفاده از توان بخش خصوصی برای ایجاد پایانه های صادراتی در استان و استفاده از موقعیت جغرافیایی هرمزگان در این زمینه شد.
جادری بیان داشت: نیاز است در برخی از شهرستان های هرمزگان که امکان مراودات خارجی با کشورهای همسایه را دارند، پایانه های صادراتی راه اندازی شود.
استاندار هرمزگان بر لزوم تسریع در تدوین سند راهبردی تجارت خارجی استان تاکید کرد و افزود: تمامی دستگاه های مرتبط با دبیرخانه این کارگروه همکاری بیشتری داشته باشند تا سند راهبردی تجارت خارجی استان تنظیم و روی آن برنامه ریزی شود.
جادری به راه اندازی خط کشتیرانی مسافری و تجاری میان بندرعباس و بندرخصب عمان اشاره کرد و گفت: در این راستا برنامه ریزی خوبی صورت گرفته تا در آینده خطوط کشتیرانی از بندرعباس به دبی و مسقط و جزیره کیش نیز راه اندازی شود.
این مقام مسئول ابراز داشت: این امر موجب تحول در استان می شود و می توان از این طریق هم توسعه تجارت، جذب گردشگر و هم درآمدزایی برای هرمزگان داشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.