دولت امسال برنج ایرانی نمی خرد

|
0 دیدگاه

نماینده مردم آمل در مجلس گفت: خرید برنج با توجه به اینکه قیمت این کالا در شرایط فعلی بالاست از سوی دولت صورت نگرفته است.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس پیرامون بحث خرید تضمینی محصولات از جمله برنج و گندم از سوی دولت در سال جاری اظهار کرد: در موضوع خرید برنج و گندم از سوی دولت بدون شک باید قائل به تفکیک بود زیرا دولت رویکردهای متفاوتی را در بحث خرید برنج و گندم ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه خرید برنج هنوز از سوی دولت آغاز نشده است، گفت: با توجه به اینکه محصول برنج امسال قابل قبول بوده است و برداشت خوبی از سوی کشاورزان در این راستا صورت گرفته، اما هنوز دولت اقدامی را برای خرید این برنج انجام نداده است.

نماینده مردم آمل در مجلس خاطرنشان کرد: در موضوع گندم اما دولت اقدامات لازم را اتخاذ و خرید گندم را شروع کرده است. اما متاسفانه در باب این موضوع نیز هنوز با توجه به خرید گندم از سوی دولت قوه‌مجریه نتوانسته است بدهی‌ها و معوقات خود را به کشاورزان پرداخت کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره عملکرد دولت در سال گذشته نسبت به خرید گندم و برنج تاکید کرد: مردم در سال گذشته از عملکرد دولت در خرید گندم و برنج راضی بودند زیرا با توجه به اینکه قیمت برنج در سال گذشته پایین بود دولت با قیمت مناسب برنج را از شالیکاران خریداری کرد.

یوسفیان ملا تصریح کرد: بنده بعید می‎دانم که با توجه به قیمت بالای برنج در سال جاری دولت این کالا را از شالیکاران خریداری کند.

وی با بیان اینکه روند قیمت بالای برنج به سود کشاورزان است گفت: دولت هیچگاه برنج قیمت بالا را خریداری نمی‌کند و سال گذشته نیز به دلیل اینکه قیمت برنج پایین بود و دست کشاورزان مانده بود دولت اقدام به خرید برنج از کشاورزان کرد.

نماینده مردم آمل در مجلس تاکید کرد: در شرایط فعلی با توجه به قیمت بالای برنج دولت خرید این کالا را کنار گذاشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.