دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی اهتمام جدی دارد

|
0 دیدگاه

فرماندار رودبار با اشاره به اجرای طرح روستای اسطلخ جان این شهرستان به عنوان روستای بدون بیکار گفت: دولت تدبیر و امید برای تحقق اقتصاد مقاومتی اهتمام جدی دارد.

سید اسماعیل میرغضنفری روز یکشنبه در مراسم افتتاح همزمان طرح های اشتغال روستایی در حضور معاون اول رئیس جمهوری ( طرح روستای بدون بیکار اسطلخ جان رودبار) که با ارائه گزارش استاندار گیلان از طریق ویدئوکنفرانس انجام شد، افزود: اجرای این طرح در این روستا نمونه ای از اهتمام دولت برای تحقق افتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل است.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح موجب تحولی برای معیشت و اقتصاد این منطقه خواهد بود، به جاذبه های گردشگری شهرستان رودبار اشاره کرد و گفت: با وجود موهبت های الهی متعدد در این شهرستان، همچنان نگرانی هایی برای اشتغال داریم.
میر غضنفری اظهار امیدواری کرد با اقدامات اینچنینی بتوان زمینه بهبود معیشت مردم را فراهم کرد.
مدیر صندوق کارآفرینی گیلان نیز گفت: اقدامات انجام شده از سوی صندوق کارآفرینی امید گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.
محمدرضا شیخ اسلامی افزود: تحقق شعار امسال نیازمند عزم ملی بود که دولت تلاش کرده در این روستا و سایر نقاط استان و کشور آن را محقق کند.
وی اظهار کرد: براساس رویکردهای جدید صندوق کارآفرینی امید در طرح های روستا محور، بازار محور و طرح های گردشگری، روستای اسطلخ جان دارای ظرفیت های مختلف، مورد شناسایی و مورد حمایت قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ایجاد طرح های بوم گردی، قالی بافی، پرورش ماهی، پرورش زالو، تولید و بسته بندی سبزیجات محلی، رستوران سنتی، توسعه واحد تولید شمع و لوازم تزیینی مستقر در روستاها با تسهیلات قرض الحسنه صندوق کارآفرینی امید به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر از ساکنان روستا را فراهم آورده است.
همزمان با سومین همایش روز روستا و عشایر و بهره برداری از طرح های اشتغال زای روستایی کشور، طرح روستای بدون بیکار در ۲۰ روستای کشور صبح امروز (یکشنبه) از طریق ویدئوکنفرانس در حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، بصورت نمادین در روستای اسطلخ جان رودبار با گزارش استاندار گیلان به بهره برداری رسید.
روستای اسطلخ جان یکی از روستاهای نمونه استان است که به دلیل دارا بودن جاذبه های گردشگری فوق العاده و معماری منحصر بفرد و توانمندی های کشاورزی و صنایع دستی به عنوان روستای فاقد جمعیت بیکار مطرح شده است.
هدف از طرح روستای بدون بیکار، شناسایی و حمایت از کارآفرینان روستایی است که در ۲۰ روستای کشور با تسهیلاتی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال و اشتغال یک هزار نفر اجرا شده است.
شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.