دولت در برآورده ساختن خواسته های مردم ناتوان است

|
0 دیدگاه

ابراهیم نکو گفت: دولت یازدهم پس از گذشت سه سال از بدست گرفتن زمام امور هنوز نتوانسته خواسته های مردم را برآورده سازد به طوری که گرانی، بیکاری و … هنوز هم ملموس است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این مطلب اظهار کرد: با وجود تلاش های دولت و ارائه آمار و ارقام در زمینه رشد مثبت اقتصادی، کنترل تورم و … هنوز این موارد در زندگی روزمره و سفره های مردم احساس نشده و مردم شرایط اقتصادی سختی را می گذرانند.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم وعده های بی شماری را ارائه کرد و اکنون سه سال از کار آن می گذرد اما باید گفت انتظاراتی که مردم در زمینه بهبود وضعیت اقتصادی به ویژه پس از امضای برجام داشتند هنوز محقق نشده است.

وی افزود: : دولت در زمینه مهار تورم به موفقیت هایی دست یافته اما متاسفانه در بخش های مختلف اقتصاد و بازار کار شاهد رکود عمیق هستیم به طوریکه بسیاری از تولید کنندگان و … با مشکلات جدی مواجه شده اند.

وی تاکید کرد : معمولا در دوره رکود، تورم خود به خود کنترل می‌شود و زمانی که رکود بر جامعه حاکم است و حتی تشدید می‌شود، تورم کاهش پیدا می‌کند اما نباید فراموش کرد که تولید نیازمند حمایت و تقویت است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود گذشتن سه سال از عمر این دولت همچنان برخی مدیران دولتی به ویژه در استان ها و شهرستان ها با دولت همکاری خوبی نداشته و در نتیجه اقدامات و برنامه های دولت با کندی پیش می رود که برای حل این مشکل باید چنین مدیرانی از بدنه دولت غربال و جدا شوند.

وی تاکید کرد: اگر دولت خواهان تغییرات اساسی در اقتصاد و به ویژه معیشت مردم است باید هرچه زودتر نسبت به تدوین برنامه های کارشناسی شده و با حضور مدیران لایق اقدامات مناسب را انجام دهد.

نکو بیان کرد: به دلیل شرایط رکود اقتصادی کشور برخی از واحدهای تولیدی متضرر شده اند که دولت باید نگاه ویژه ای به این واحدها داشته و زمینه بهبود وضعیت کسب وکار آنها را فراهم سازد بنابراین حمایت از بخش تولید در یک سال آینده باید در اولویت برنامه های دولت قرار گیرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.