دولت در سال ۹۵ هیچ یارانه ای به مسکن مهر نداد

|
0 دیدگاه

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات مسکن مهر، همکاری نکردن بانک ها به ویژه بانک مسکن است، گفت: یارانه های مسکن مهر در سال های ۹۳ و ۹۴ به یک سوم کاهش یافت و در سال ۹۵ هم چیزی تخصیصی داده نشده است.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین علل تأخیر در واگذاری مسکن مهر تأمین نکردن به موقع منابع مالی و نبود نگاه کارشناسی در جانمایی بود.

داوود محمدی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما، درباره تأخیر واگذاری مسکن های مهر افزود: کمیسیون اصل ۹۰ با توجه به شکایت های متعدد مردم، بررسی و تحقیق از مسکن مهر را در دستور کار قرار داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: در سال ۸۵ حدود ۲۰ میلیون خانوار و ۱۸ میلیون مسکن داشتیم یعنی حدود ۲ میلیون کمبود داشتیم که باید تأمین می شد و همچین سالانه ۲۰۰ هزار مسکن مستهلک به این آمار اضافه می شد.

عبدالکریم حسین زاده افزود: در طرح جدید جامع مسکن که وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم تهیه کرد نیاز سالانه مسکن را ۵۰۰ هزار و میزان مسکن استهلاکی را ۲۵۰ هزار واحد برآورد کرد.

وی ادامه داد: طرح مسکن مهر در حوزه های مالی، زیرساختی، توسعه ای و نظارتی برنامه شفاف و دقیق نداشت همچنین تغییر دولت موجب مشکلاتی شد.

حسین زاده گفت: در انتهای دولت قبل، آورده مردم در حوزه زیرساخت های مسکن مهر هزینه شد در حالی که قرار بود هزینه زیر ساخت ها با دولت باشد و آورده مردم برای ساخت مسکن استفاده شود.

در ادامه رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر باید ساخته می شد گفت: از این تعداد یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد به پایان رسیده که از همین تعداد یک میلیون و ۴۷۵ هزار واحد تحویل شده است.

محمدی افزود: برخی از این واحدهای تحویل شده با کمبود امکانات مانند آسانسور و گاز مواجه هستند.

ئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس تعهدات، دولت ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان باید تسهیلات می داد که از این رقم ۴۷ هزار میلیارد تومان پرداخت شد.

داوود محمدی افزود: ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان باید از منابع عمومی به این طرح تزریق می شد که از این رقم هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تزریق شده است.

وی ادامه داد: برآورد خدمات زیربنایی و روبنایی، ۱۰ هزار میلیارد تومان است که از این رقم تا کنون ۳ هزار میلیارد تومان تزریق شده است.

محمدی گفت: آورده مردم هم باید ۳۵ هزار میلیارد تومان می شد که تأمین شد و تنها جایی که به تعهد خود عمل کردند مردم هستند.

در ادامه عبدالکریم حسین زاده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات مسکن مهر، همکاری نکردن بانک ها به ویژه بانک مسکن است، گفت: یارانه های مسکن مهر در سال های ۹۳ و ۹۴ به یک سوم کاهش یافت و در سال ۹۵ هم چیزی تخصیصی داده نشده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه ۱۳ راه حل برای مشکلات مسکن مهر ارائه کردیم گفت: تشکیل کمیته با محوریت وزارت راه و شهرسازی در دستور کار است و دستگاه های مختلف خدمات رسان مکلفند کمک کنند و در بودجه های سنواتی باید مبالغی را برای تکیمل طرح مسکن مهر در نظر بگیرند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.