دولت کارنامه پرداخت تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی به تولید را رونمایی کرد

|
0 دیدگاه

دولت با تأخیری چند ماهه سرانجام کارنامه پرداخت تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی به تولید را رونمایی کرد اما هنوز وزارت صنعت حاضر به انتشار اسامی واحدهای تولیدی که موفق به دریافت تسهیلات شده اند نیست.

دولت امسال با تشدید رکود ارائه تسهیلات ۹ هزار میلیارد تومانی را برای ایجاد رونق در بخش تولید در دستور کار خود قرار داد اما سختگیری سیستم بانکی و اولویت بندی واحدهای حائز شرایط باعث شد تا تولیدگان زیادی نتوانند نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند. از طرف دیگر وزارت صنعت هم هر روز خبر آمارهای متعددی از تعداد واحدهای تولیدی مطرح می‌کند این موضوع باعث انتقادات تولیدکنندگان در استان‌های مختلف شد چراکه به اعتقاد آنها این آمار درست نبوده و این تعداد واحد تولیدی وامی دریافت نکرده‌اند.

در این شرایط که آمارهای اعلامی وزارت صنعت با انتقادات جدی روبه رو است دولت با انتشار جزئیات پرداخت تسهیلات بانکی به فعالان بخش تولید در صدد رفع این ابهامات بر آمده است این در حالی است که وزارت صنعت همچنان سکوت کرده و حاضر به انتشار اسامی واحدهای تولیدی که موفق به دریافت تسهیلات شده اند نیست که این امر خود شبهات مربوط به صحت آمار دولت را بیشتر می‌کند.

روایت دولت از جزئیات تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی طرح رونق تولید به شرح زیر است:

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.