دیدار نعمت زاده و وزیر توسعه تجارت خارجی فنلاند

|
0 دیدگاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت با کای میخانن وزیر توسعه تجارت خارجی فنلاند و هیات تجاری همراه دیدار کرد.

محمد رضا نعمت زاده از آمادگی ایران برای آغاز همکاری های بلند مدت و استراتژیک خبر داد و گفت: در بخش های صنایع سلولزی، چوب، پتروشیمی، دارو، شیمیایی، معادن و انرژی های نو زمینه های مناسبی برای همکاری و سرمایه گذاری های مشترک وجود دارد.

وی با بیان اینکه شرایط مناسب را  برای فعالیت سرمایه گذاران فنلاندی ایجاد خواهیم کرد و از حضورشان استقبال می کنیم افزود: تبادل دو طرفه بازار بر اساس منافع مشترک، لزوم صادرات بخشی از محصولات تولیدی در ایران، انتقال تکنولوژی و ایجاد واحد های تحقیق و توسعه پیشرفته از مهم ترین دغدغه های ما برای جذب سرمایه گذاری های خارجی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیروی کار جوان و متخصص، مرکزیت منطقه ای و تولیدات انبوه از مهم ترین ویژگی های کشورمان برشمرد و تصریح کرد: اهدف توسعه مناسبات تجاری و صنعتی بدون ایجاد ارتباط بانکی دو طرفه میسر نخواهد بود و باید برای هماهنگی بیشتر سیستم های پولی و بانکی دو کشور برنامه ریزی کنیم.

وی هم چنین بر همکاری های صندوق های ضمانت صادرات و توسعه همکاری بیمه ای دو کشور تاکید و تصریح کرد: باید همکاری شرکت ها و بخش های خصوصی دو طرف در اولویت قرار گیرد.

کای میخانن وزیر توسعه تجارت خارجی فنلاند نیز در این دیدار از تمایل کشورش برای توسعه مناسبات تجاری، اقتصادی و صنعتی با ایران خبر داد و گفت: با وجود اینکه همکاری های بانکی روند تقریبا کندی دارد اما تلاش می کنیم موانع برطرف شود و روابط بانکی بهبود یابد.

وی با بیان اینکه شرکت های فنلاندی در بخش های تولیدی، خدمات، تحقیق و توسعه و سایر بخش ها علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران هستند افزود: نیروی جوان و متخصص ایارنی یکی از دلایل تمایل برای همکاری های بیشتر ما با ایران است.

هیات تجاری و صنعتی فنلاندی شامل شرکت های فعال در بخش های انرژی ، معدن ، شیمیایی، انرژی و سلولزی بود که در این شست نمایندگان این شرکت ها نظرات خود را درباره راهکارهای توسعه همکاری ها بیان کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.