راه‌اندازی ۸ هزار واحد پرورش ماهی با پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط بسیج سازندگی

|
0 دیدگاه

تا پایان سال جاری میزان اشتغال مستقیم در واحدهای پرورش ماهی تحت حمایت بسیج سازندگی بالغ بر ۳۰ هزار نفر خواهد شد.

پرورش ماهی گرمابی و سردآبی یکی از عرصه هایی است که به دلیل برخورداری از ظرفیت های اشتغالزایی و نیز نقشی که در امنیت غذایی کشور و سلامت مردم دارد، توسط بسیج سازندگی به عنوان یکی از نهادهای عامل در عرصه اقتصاد مقاومتی مورد حمایت قرار گرفته است.

بر اساس گزارش قرارگاه جهاد اقتصادی بسیج، ظرف سال های ۹۲ تا ۹۴ با پرداخت نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی توسط بسیج سازندگی، ۶ هزار واحد پرورش ماهی گرمابی و سردآبی در کشور راه اندازی شده که این میزان واحد تولیدی تا پایان سال ۹۵، رقمی نزدیک به ۸ هزار واحد خواهد رسید.

تا پایان سال جاری میزان اشتغال مستقیم در واحدهای پرورش ماهی تحت حمایت بسیج سازندگی بالغ بر ۳۰ هزار نفر خواهد شد.


بر اساس این گزارش، استان گلستان با تاسیس ۶۹۳ واحد پرورش ماهی، بالاترین آمار را در کشور به خود اختصاص داده است.

سالانه حدود ۳۷۰ هزار تن انواع آبزیان مختلف در ایران تولید می شود و کشورمان در تولید ماهی قزل‎آلا با ۱۴۰ هزار تن در سال، رتبه نخست را در دنیا دارد.

در عین حال ایران بزرگترین وارد کننده تخم ماهی چشم زده در جهان است که یکی از مهمترین چالش های پرورش ماهی و عامل افزایش قیمت تمام شده این محصول است. تولید تخم ماهی چشم زده یکی از عرصه های بکر اقتصاد مقاومتی است که در صورت سرمایه گذاری مناسب می تواند ضمن بی نیاز کردن کشور از واردات تخم ماهی عقیم، زمینه جدیدی از اشتغالزایی در کشور پدید آورد.

همچنین سالانه حدود ۶۰ هزار تن ماهی گرمابی (کپور) به کشورهای همسایه صادر می‌شود که این امر توانسته برای سرمایه‌گذران در این بخش رغبت ایجاد کند. در حال حاضر برای اینکه سرانه مصرف ماهی در کشور به رقم استاندارد جهانی برسد، تولید ماهی کپور و قزل آلا ۴۰۰ هزار تن در سال باید افزایش یابد.

سازمان بسیج سازندگی برای کمک به اشتغالزایی و حمایت از تولید در عرصه های اقتصاد مقاومتی، متعهد به ارائه آموزش های تخصصی در عرصه های تولیدی و پرداخت وام اقتصاد مقاومتی به داوطلبان واجد شرایط است.

علاقمندان به فعالیت در عرصه های تولیدی اقتصاد مقاومتی که نیازمند حمایت هستند، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به رده های استانی بسیج سازندگی در سراسر کشور مراجعه کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.