رددیون به شیوه های خصوصی سازی در دولت یازدهم اضافه شد

|
0 دیدگاه

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: دولت طی مصوبه ای حدود ۴۶۰۰ میلیارد تومان از بدهی های خود را به صورت تهاتر به این سازمان پرداخت کرد.

در حالی که واگذاری بنگاههای دولتی در سالهای اجرای سیاست خصوصی سازی و اصل ۴۴ قانون اساسی در کشور یکی از آفت های واگذاریها عنوان می شود و متولیان امر نیز بارها بر این نکته تاکید کرده اند که واگذاری بنگاههای دولتی در قالب رددیون دولت به بنگاههای طلبکار به روند اجرایی خصوصی سازی در کشور آسیب رسانده و بر این اساس دولت یازدهم هم پس از روی کار آمدن، واگذاری سهام بابت رددیون دولت به طلبکاران را متوقف کرده است، روز گذشته سیدتقی نوربخش اذعان داشت: دولت طی مصوبه ای حدود ۴۶۰۰ میلیارد تومان از بدهی های خود را به صورت تهاتر به این سازمان پرداخت کرد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود: بر اساس این مصوبه بنگاه های سودده از طریق سازمان خصوصی سازی به تامین اجتماعی منتقل شد که این بنگاه ها شامل ۱۰۰ درصد نیروگاه خلیج فارس، ۱۰۰ درصد قطار رجاء، ۳۲ درصد پالایشگاه بندرعباس، ۶۰ درصد پالایشگاه لاوان و ۶ درصد بانک رفاه خواهد بود.

وی گفت: دولت در مصوبه ای دیگری در شهریور، سایر بنگاه های منتقل نشده از سال ۸۸ را نیز به سازمان تامین اجتماعی منتقل کرد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با تشکر از دولت بخاطر این دو مصوبه تاکید کرد: این مصوبات اقدامات بزرگی است که برای تسویه حساب بخشی از بدهی های دولت صورت گرفته است.

بر این اساس باید منتظر ماند و دید اظهار نظر اخیر مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص پرداخت ۴۶۰۰ میلیارد تومان از بدهی های دولت به این سازمان در قالب رددیون “طبق چه مصوبه ای” بوده است و وزیر اقتصاد و مسئولین سازمان خصوصی سازی چه واکنشی به این رخداد خواهند داشت؟

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.