رشد حجم و کاهش ارزش معاملات فرابورس در نیمه نخست امسال

|
0 دیدگاه

حجم، نوبت و ارزش معاملات بازارهای فرابورس ایران در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۳ و ۴۵ رشد و ۲ درصد افت داشته است.

نگاهی به کارنامه فرابورس ایران در شش ماه نخست امسال نشان می دهد طی ۱۲۳روز معاملاتی تعداد ۴۶هزار و ۶۳۹۶میلیون ورقه بهادار در ۳۴۲۰هزار نوبت به ارزش ۱۹۳هزار و ۹۲۳میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از رشد ۳ و ۴۵ درصدی حجم و دفعات و کاهش ۲ درصدی ارزش معاملات این بازار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.
همچنین بازار اول فرابورس در این مدت تغییر مالکیت ۶۹۷۸میلیون ورقه بهادار به ارزش ۱۴٫۰۹۷میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۳٫۹۵۹میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۷هزار و ۵۱۹میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر رشد ۱۴۷ و ۷۳درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول و افت ۱۷ درصدی حجم و رشد ۲۲درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با شش ماه نخست سال ۹۴ است.
این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز در نیمه نخست امسال تعداد ۹۵ میلیون اوراق بدهی به ارزش ۹۱هزار و ۶۲۹میلیارد ریال معامله شده است که از رشد ۷ و ۳درصدی حجم و ارزش معاملات این بازار در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.
افزون بر این؛ بالغ بر ۹۱۱میلیون ورقه صندوق سرمایه گذاری قابل معامله به ارزش ۸هزار و ۱۲۲میلیارد ریال و ۶٫۳میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۵۴۸۲میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از رشد ۲۴۸درصدی حجم و ۳۹۷درصدی ارزش معاملات صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و رشد ۴درصدی حجم و افزایش ۲۴ درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.