رشد ۴۸ درصدی دفعات معاملات بازارهای فرابورس

|
0 دیدگاه

در دومین هفته پاییز امسال تعداد یک هزار و ۱۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵ هزار و ۶۴۹ میلیارد ریال در ۲۲۲ هزار دفعه در بازارهای پنج‌گانه فرابورس ایران دادو ستد شد.

در هفته ای که گذشت تعداد یک هزار و ۱۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵ هزار و ۶۴۹ میلیارد ریال در بازارهای پنج‌گانه فرابورس ایران مورد مبادله قرار گرفت. این تعداد ورقه بهادار در ۲۲۲ هزار دفعه در بازارهای فرابورس صورت گرفت که رشد ۴۸ درصدی تعداد دفعات معاملات را نسبت به هفته قبل تر نشان می‌دهد.
در میان بازارهای فرابورس نیز در این مدت بازار دوم با معامله ۵۷۸ میلیون سهم به ارزش ۲ هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال روبه‌رو شد که به‌ترتیب رشد ۲۷ و ۳۴ درصدی حجم و ارزش معاملات این بازار در مقیاس هفتگی نشان می‌دهد و بازار اول هم در هفته ای که گذشت نقل و انتقال ۱۷۲ میلیون سهم را به ارزش ۳۹۰ میلیارد ریال به ثبت رساند.
همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی سرمایه‌گذاران در هفته دوم مهرماه امسال ۱۴ میلیون ورقه بهادار را به ارزش ۲ هزار و ۵۲۸ میلیارد ریال خرید و فروش شد.
بر اساس این گزارش اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسه نیز در هفته ای که گذشت به ترتیب معامله ۲۱۹۶، ۱۳۰ و ۲۰۲ میلیارد ریال را شاهد بودند که این ارزش معاملاتی با دست به دست شدن ۲، ۱۱ و ۰٫۲۳ از این اوراق به دست آمد.
افزون بر این؛ روند معاملاتی صنایع فرابورسی نیز در این مدت نشان می‌دهد گروه «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» با تجربه نقل و انتقال ۶۲۵ میلیارد ریال ورقه، سهم ۲۳ درصدی از ارزش کل معاملات بازار سهام فرابورس (بازار اول، دوم و پایه) به خود اختصاص داده و در صدر سایر صنایع ایستاده است و پس از این صنعت، گروه‌های پالایشی و فلزات اساسی نیز با سهم ۹ و ۸ درصدی در مرتبه‌های بعدی قرار گرفتند و در میان ۱۰ صنعت با بیشترین ارزش معاملات هم نام گروه‌هایی همچون قند و شکر، محصولات کاغذی، انبوه‌سازی،املاک و مستغلات نیز به چشم می‌خورد.
گفتنی است در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته ارزش بازار با کاهش کمتر از ۰٫۵ درصدی به رقم ۹۶۹ هزار میلیارد ریال رسید و شاخص کل در ارتفاع ۸۱۲ واحدی متوقف شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.