رشد ۱۳۸ واحدی شاخص کل بورس

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (دوشنبه) در سومین روز از معاملات این هفته، با ورود یک شرکت تازه وارد به تالار، با ۱۳۸ واحد رشد به ۷۷ هزار و ۷۰۷ واحد رسید.

براساس معاملات امروز ۹۴۵ میلیون و ۱۹۹ هزار سهم و حق تقدم به ارزش بیش از سه هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال در ۶۵ هزار و ۵۰۵ نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای اصلی بازار سرمایه نیز امروز بالا رفتند و بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۴۸ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۶۳ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۵۰ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۵۲ واحد، شاخص بازار اول ۱۴۱ واحد و شاخص بازار دوم ۳۹ واحد افزایش یافتند.
نمادهای کگل(صنعتی و معدنی گل گهر)، پترول (گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان)، وامید (گروه مدیریت سرمایه گذاری امید)، کچاد (معدنی و صنعتی چادرملو) و شبریز (پالایش نفت بندرعباس) در معاملات امروز، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند، در مقابل نمادهای خساپا (سایپا) و حکشتی (کشتیرانی جمهوری اسلامی) با تاثیر منفی، مانع رشد بیشتر شاخص شدند.
آسان پرداخت پرشین، حق تقدم داروسازی فارابی، حق تقدم سیمان شرق، حق تقدم معدنی و صنعتی گل گهر و ذغال سنگ نگین طبس در معاملات امروز از بیشترین افزایش قیمت مواجه برخوردار بود.
بیشترین کاهش قیمت نیز به حق تقدم گروه صنایع بهشهر ایران، حق تقدم لیزینگ خودروی غدیر، فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر، صنایع شیمایی سینا و ماشین سازی نیرومحرکه تعلق داشت.

** ورود پانصدمین شرکت به بورس تهران
بورس در معاملات امروز، شاهد عرضه تعداد ۸۴ میلیون سهم که برابر با ۴٫۸ درصد از سهام شرکت آسان پرداخت (آپ) به عنوان دومین شرکت در سال ۱۳۹۵ در بورس عرضه اولیه و به قیمت هر سهم ۹هزار و ۹۹۰ ریال کشف قیمت شد.
شرکت آسان پرداخت متعلق به اشخاص حقیقی و شرکت گسترش فناوری های نوین و صندوق رفاه و تامین آتیه کارکنان بانک کشاورزی، در نماد « آپ» عرضه شد.
شرکت آسان پرداخت به عنوان پانصدمین شرکت پذیرفته شده برای نخستین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش «رایانه و فعالیتهای مربوط به آن» گروه و طبقه «مشاوره مربوط به نرم افزار و عرضه نرم افزار» در فهرست نرخ های بازار دوم، کشف قیمت شد.
انتقاداتی در روزهای گذشته، نسبت به نحوه عرصه اولیه سهام این شرکت به معامله گران برخط (آنلاین) مطرح شده بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.