رشد ۲۱ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ

|
0 دیدگاه

شرکت های بزرگ معدنی طی نیمه نخست سال ۹۵، میزان تولید کنسانتره آهن و سنگ آهن خام را به ترتیب ۲۱ و ۱۰ درصد افزایش دادند.

تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور شامل چادرملو، گل گهر، سنگان، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و سنگ آهن مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه، ۱۵ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۷۹۰ تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۱۰۵ تن بود.

در میان شرکت های تولیدکننده، چادرملو ۴ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۲۳۵ تن، گل گهر ۵ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۵۶۰ تن، سنگ آهن مرکزی یک میلیون و ۹۳۰ هزار و ۷۱۴ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه یک میلیون و ۷۹۱ هزار و ۸۶۴ تن و سنگان ۶۹۹ هزار و ۴۱۷ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

رشد ۱۰ درصدی تولید سنگ آهن خام

همچنین طی مدت یاد شده از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه، ۱۶ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۳۶۶ تن سنگ آهن خام تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (۱۵ میلیون و ۵ هزار و ۸۳۵ تن)، ۱۰ درصد رشد نشان می دهد. از این میزان، میزان تولید شرکت گل گهر ۵ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۵۵۶ تن، چادرملو ۴ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۸۳۵ تن، مرکزی ۲ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۶۴۲ تن، سنگان یک میلیون و ۷۳۸ هزار و ۳۷۲ تن، جلال آباد ۵۳۴ هزار و ۵۰۳ تن، فلات مرکزی ۳۷۹ هزار و ۶۱۷ تن و میشدوان ۲۹۳ هزار و ۸۴۱ تن بود.

تولید دانه بندی

۷شرکت بزرگ معدنی طی ۶ ماهه نخست امسال، ۳ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۶۵ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (۳ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۴۴۵ تن)، ۱۲ درصد کاهش نشان می دهد. از این میزان، شرکت سنگان یک میلیون و ۳۸ هزار و ۹۵۴ تن، مرکزی ۸۷۸ هزار و ۲۵۰ تن، جلال آباد ۵۳۴ هزار و ۵۰۳ تن، فلات مرکزی ۳۷۹ هزار و ۶۱۷ تن، میشدوان ۲۹۳ هزار و ۸۴۱ تن و چادرملو ۳۷ هزار و ۶۰۰ تن تولید کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.