رشد ۴۹ درصدی نقدینگی بان سرمایه در سال جاری

|
0 دیدگاه

مدیر عامل بانک سرمایه با اشاره به رشد ۴۹ درصدی نقدینگی در سال جاری گفت: سپرده قانونی بانک سرمایه نزد بانک مرکزی در پایان مهر ماه نسبت به اسفند ماه سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است.

محمدرضا خانی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به فعالیت ۱۱ ساله این بانک اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری میزان جذب منابع با وجود کمبود نقدینگی در اقتصاد در این بانک افزایش چشمگیری داشته است و رقم این افزایش منابع نسبت به پایان اسفندماه سال گذشته حدود ۴۹ درصد رشد را به ثبت رسانده است.

وی در ادامه افزود: سپرده قانونی بانک سرمایه نزد بانک مرکزی در پایان مهر ماه نسبت به اسفند ماه سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است.

مدیر عامل بانک سرمایه در توضیح گزارش روزانه بانک سرمایه در مورد مطالبات بیان کرد: مطالبات سررسید گذشته نسبت به کل تسهیلات ۷درصد،‌ مطالبات معوق ۷درصد،‌ مطالبات مشکوک الوصول ۲۰ درصد،‌ مطالبات مشکوک الوصول ضمانتنامه‌ها ۷ درصد و مطالبات مشکوک الوصول اعتبارات اسنادی یک درصد است.

خانی وصول مطالبات را یکی از معضلات نظام بانکی دانست و خاطرنشان کرد: یکی از معضلات بانکی که گریبانگیر همه بانک‌ها اعم از بانکهای دولتی و خصوصی است، معوقات بوده که یکی از عوامل اقتصادی در شرایط فعلی است و همه بانکها را دچار مشکل کرده است، ما هم دچار این معضل بودیم ولی با حمایتی که نهادهای نظارتی صورت دادند ۲۴ درصد از بدهی کلان خود را کاهش دادیم و فضایی فراهم شده که بدهکاران به بانک مراجعه کرده و برای تسویه بدهی‌های خود اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اجازه نخواهیم داد که ذره‌ای از حقوق معلمان و سپرده گذاران توسط فرد یا افرادی پایمال شود، گفت: با استفاده از ابزار تمام نهادهای نظارتی از حقوق سهامداران خودمان دفاع خواهیم کرد و از احیای حقوق مشتریان عقب نشینی نخواهیم کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.