روایت وزارت صنعت از پرداخت ۸هزار میلیارد تومان وام تولید بدون ذکر نام تولیدکنندگان

|
0 دیدگاه

در واکنش به اعلام برخی تولیدکنندگانِ در حال ورشکستگی و تعطیلی که گفته اند، یک ریال وام از دولت نگرفتند، وزارت صنعت گزارش کلی بدون ذکر نام واحدهای تولیدی، از تعداد و میزان پرداخت وام به تولیدکنندگان منتشر کرد.

وزارت صنعت پس از تأخیر بسیار، آماری از جزئیات تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی پرداختی به واحدهای تولیدی را تا ۱۱ مهرماه سال جاری اعلام کرد.

مطابق این آمار اصفهان از میان استان‌های کشور با ۴ هزار و ۶۳۹ بیشترین حجم ثبت نامی را به خود اختصاص داده است.که از میان این تعداد ثبت‌نامی‌ها هزار و ۹۲۷ واحد به بانک معرفی و در نهایت ۹۹۳ واحد توانسته‌اند تسهیلاتی به ارزش ۸ میلیارد و۳۸۰میلیون ریال را دریافت کنند.

کمترین میزان ثبت نامی هم متعلق به استان بوشهر با ۳۳۷ واحد تولیدی است که از میان آنها ۲۵۸ واحد به بانک معرفی و در آخر۱۳۸ واحد موفق به دریافت تسهیلات به ارزش ۷۹۸ میلیون ریال شده‌اند.

مطابق آمار اعلامی وزارت صنعت تا ۱۱ مهرماه ۵۷ هزارو ۳۱۲ واحد تولیدی در استان‌های مختلف کشور برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده‌اند که از میان آنها ۳۰ هزار و ۱۸۷ واحد به بانک‌ها معرفی و در نهایت ۱۰ هزار و۵۱۲ واحد توانستند تسهیلاتی به ارزش ۷۹ میلیارد و ۹۷۴ میلیون ریال را دریافت کنند.

بر اساس این آمار، از مجموع ۱۰۵۱۲ واحدی که طبق اعلام وزارت صنعت موفق به دریافت تسهیلات شدند، ۵۵۶۱ واحد مستقیم از بانک وام گرفتند و ۴۹۵۱ واحد هم از محل تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی وام دریافت کردند که مجموع تسهیلات پرداختی از این محل ۳۸۲۶ میلیارد تومان است، یعنی بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان از این تسهیلات هنوز باقی مانده است.

در حالی این آمارها آنهم با تأخیر بسیار از سوی وزارت صنعت اعلام شده که دولت در روزهای پایانی مهرماه جزئیاتی از تعداد واحدهای تولیدی هر استان که موفق به دریافت تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی شده بودند را اعلام کرد که براساس این آمار تا ۱۳ مهرماه ۵۷ هزارو ۳۰۶ واحد تولیدی کشور برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده‌اند که از میان آنها ۳۰ هزار و ۴۰۳ واحد به بانک ها معرفی و در نهایت ۱۰ هزار و ۹۰۲ واحد تسهیلات گرفتند یعنی ۴۶ هزار واحد هنوز در صف وام هستند.

نکته قابل تأمل این آمار تفاوت ثبت نامی‌ها است به روایت وزارت صنعت تعداد کل ثبت نامی تا ۱۱ مهرماه ۵۷ هزار و ۳۱۲ واحد است اما براساس آمار دولت تا ۱۳ مهرماه ۵۷ هزار و ۳۰۶ واحد ثبت نام کرده‌اند.

البته ارائه آمارهای مختلف از سوی دولت و وزارت صنعت در مورد میزان تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی در حالی اعلام می‌شود که بسیاری از واحدها از حذف خود برای دریافت تسهیلات سخن گفته و برخی دیگر از عدم دریافت تسهیلات با وجود درخواست‌های متعدد صحبت می‌کنند.

آمار اعلامی وزارت صنعت از وضعیت پرداخت تسهیلات در استان‌های مختلف تا ۱۱ مهرماه به شرح زیر است:

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.