روز سبز بورس با صعود شاخص کل به کانال ۸۰ هزار واحدی

|
0 دیدگاه

بازار سرمایه هفته دوم آبان را با رشد یک هزار و ۴۱ واحدی آغاز کرد، به گونه ای که شاخص کل به بالای کانال ۸۰ هزار واحدی صعود کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۳۴۰ واحد رسید.

در معاملات امروز بورس و اوراق بهادار، همه شاخص ها در تبعیت از شاخص کل بورس رشد کردند و همه نمادها سبزرنگ شدند.
بر این اساس شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) ۳۶۷ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۱۳۳واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۰۶ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۲۴۰ واحد و همچنین شاخص های مربوط به بازار اول و دوم به ترتیب ۹۸۴ و ۷۵۸ واحد رشد ثبت کردند.
در معاملات امروز گروه های معدنی و فولادی بیشترین اثرگذاری را بر سبز شدن نمادها داشتند؛ بر این اساس نمادهای فملی(صنایع ملی مس)، وغدیر(سرمایه گذاری غدیر)، فولاد(فولاد مبارکه)، پارسان(نفت و گاز پارسیان)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)و فارس(هلدینگ خلیج فارس) با رشد خود بیشترین تاثیر را بر افزایش شاخص کل داشتند و در مقابل نماد حکشتی (کشتیرانی جمهوری اسلامی) اثر منفی بر شاخص کل داشت.
در معاملات امروز بورس و اوراق بهادار، یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون سهم و اوراق قابل معامله در ۸۳ هزار و ۳۴۸ نوبت داد و ستد شد که در نتیجه آن ارزش معاملات به بیش از ۲۷۷ میلیارد تومان رسید.
در مجموع ارزش کل بازار نیز رقمی بیش از ۳۳۱ میلیارد تومان را ثبت کرد.
امروز بازارهای فرابورس نیز بر مدار رونق بود؛ در این بازارها ۴۲۱ میلیون ورقه به ارزش ۱۳۷ میلیارد تومان در ۲۹ هزار نوبت معامله شد که در نهایت شاخص کل آن (آیفکس) را به عدد ۸۳۹ واحد رساند.
نمادهای بورسی در حالی امروز سبز شدند که معاملات امروز به دلیل نقص فنی در هسته معاملات سبب تاخیر نیم ساعته در آغاز جلسه معاملات شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.