روشن شدن تکلیف قیمت بلیت هواپیما و قطار اربعین تا ۲روز آینده

|
0 دیدگاه

گودرزی از آغاز خروج کاروان‌ها از روز جاری خبر داد و گفت: به مردم پیشنهاد می‌شود برای تصریح در ورود و خروج از کشور برای اربعین حسینی از کاروان‌ها استفاده کنند.

حمید رضا گودرزی در برنامه روی خط خبر، گفت: به علت زدیاد جمعیت در مهران تصمیم بر این شد که استان‌های کشور تقسیم بندی شده و افراد متقاضی استان‌ها را  در چند مرز کشور تقسیم کنیم.

وی ادامه داد: از امروز افرادی که قصد دارند با قطار و اتوبوس حرکت کنند به صورت کاروانی و شبهه کاروانی می‌توانند اقدام کنند و مراجعه به صورت انفرادی هم از ۲۰ آبان ماه سال جاری در همه ترمینال‌های مسافربری استان‌ها  امکان پذیر است به جز استان خوزستان ،ایلام و افراد متقاضی با مراجعه به ترمینال های مسافربری می‌توانند کاروان‌ها را برای سفر خود انتخاب کنند.

سخنگوی ستاد اربعین افزود: تفاوت سفر کاروانی با انفرادی این است که افرادی که به صورت تک نفره به مرزهای کشور می‌آیند بامحدودیت روادید روبه‌رو خواهند شد و سهولت کار در این است که به صورت لیستی از ۵نفر به بالا سفر خود را ادامه دهند و نظر ستاد هم این است که به صورت مساجدی و گروهی بهتر می‌توانند حرکت کنند و در کشور عراق برای برگشت راحت تر این کار را انجام می‌دهند.

وی در ارتباط با نرخ پیش فروش بلیت‌های اتوبوس برای اربعین اظهار کرد: نرخ پیش فروش اربعین برای امسال به دلیل جمع بندی در کمیته حمل و نقل وسوخت همچنین مصوب ستاد مرکزی که از استان ها به سمت مرزها می‌روند، از تهران تا مهران ۵۰ هزار تومان بوده و بلیت رفت و برگشت آن‌ ۱۰۰ هزار تومان می‌شود و با امکاناتی که برای زائران ترتیب داده شده و واگذاری پارکینگ به بخش خصوصی که برای هر شب استفاده پنج هزار تومان و از مهران تا نقطه صفر مرزی با انجام هماهنگی‌ها حدود ۲هزار تومان بابت تردد باید بپردازند.

گودرزی ادامه داد: نظارت بر بلیت اتوبوس‌ها هم در کمیته نظارت و ارزیابی که زیر مجموعه ستاد مرکزی است  و  کمیته حمل و نقل سوخت بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند که مشکلی برای زائران پیش نیاید.

وی با اشاره به تعداد اتوبوسی که برای جابه‌جایی زائران در اربعین آماده شده است گفت: تعداد اتوبوسی که انتقال زائران را بر عهده دارند دو هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی زائران در مرزها و داخل کشور عراق هماهنگ شده است و ۱۰هزار اتوبوس را در داخل کشور فعال هستند.

سخنگوی ستاد اربعین در پاسخ به سوال با توجه به استقبال مردم چقدر تلاش شده برای پوشش بهتر چه امکاناتی انجام داده‌اند گفت: ستاد اربعین یک سری محدودیت‎هایی دارد و که از جمله آن می‌توان به کوچک بودن استان مرزی اشاره کرد که در سال‌های اخیر ۴۱ درصد این خروجی‌ها از کشور در مرز مهران اتفاق می‌افتد.

وی افزود: هواپیما و قطار هنوز دستورالعمل‌های آن‌ها به دستمان نرسیده است و انتظار میرود ظرف دو روز آینده به ما ارسال خواهد شد و اطلاع رسانی هم انجام می‌شود.

گودرزی اظهار کرد: در مرزهای کشور هیچ گونه روادیدی صادر نخواهد شد و دفتری راه‌اندازی نشده است و گرفتن روادید در نقاط مرزی اصلا ممکن نیست و قبل از رسیدن به نقطه صفر مرزی افرادی که دارای روادید نیستند برگردانده خواهند شد.

وی در ارتباط با بحث بیمه زائران تصریح کرد: بیمه مورد توافق ستاد اربعین بیمه دانا است و به هیچ عنوان بیمه لغو نشده همچنین برای خروج از کشور اجباری است و از طرفی خدمات بسیار خوبی این بیمه ارائه خواهد داد و کسانی که نتوانستند تا به حال این بیمه را دریافت کنند می‌توانند با مراجعه به سایت بیمه دانا، بیمه خود را دریافت کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.