روند فلج کننده کاهش قیمت نفت به پایان رسیده است

|
0 دیدگاه

وزیر انرژی عربستان با بیان این که روند فلج کننده کاهش قیمت نفت به پایان رسیده است گفت: «ما اکنون به پایان یک دوره کاهش قابل توجه (قیمت ها) رسیده ایم.»

وزیر انرژی عربستان روز چهارشنبه با ارسال پیامی خوش بینانه به بزرگترین بازیگران صنعت نفت گفت، روند فلج کننده کاهش قیمت نفت به پایان رسیده است. وی خواستار سرمایه گذاری های جدید در این صنعت برای جلوگیری از کمبود نفت در آینده شد.
خالد الفالح که در کنفرانس نفت و پول در لندن سخن می گفت اظهار داشت، توافق ماه گذشته سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) برای کاهش تولید موجب سرعت گرفتن روند از پیش شکل گرفته برقراری توازن مجدد بین عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد.
الفالح در جلسه ای که با حضور مدیران شرکت های بزرگ نفتی نظیر اکسون موبیل، رویال داچ شل و توتال برگزار شد اظهار داشت: «ما اکنون به پایان یک دوره کاهش قابل توجه (قیمت ها) رسیده ایم.»
الفالح در طول دوره ۵ ماهه وزارتش سیاست نفتی عربستان را به شکل قابل توجهی تغییر داده و به جای تلاش برای افزایش بی رویه تولید، به سیاست حمایت از قمیت ها روی آورده است.
فالح گفت، صنعت نفت در دوره کاهش قیمت نفت در طی ۲ سال گذشته، با کاهش شدید سرمایه گذاری مواجه بوده است. به گفته موسسه وود مکنزی، میزان سرمایه گذاری در صنعت نفت در طی ۲ سال گذشته یک تریلیون دلار کاهش یافته است.
وزیر انرژی عربستان گفت، صنعت نفت اگر می خواهد تقاضا برای انرژی در طی ۲۵ سال آینده را تامین کند، به ۲۴ تریلیون دلار سرمایه گذاری جدید نیاز دارد. وی افزود، بی میلی بسیاری از بانک ها برای وام دادن به شرکت های انرژی همزما با افزایش قیمت نفت کاهش خواهد یافت.
وزیر انرژی عربستان هشدار داد در صورتی که این سرمایه گذاری ها انجام نگیرد، جهان در آیندهبا کمبود عرضه مواجه خواهد شد زیرا تقاضا برای نفت همچنان در حال افزایش است. وی با اشاره به افزایش تعداد خودروها در چین و بالا رفتن میزان مصرف در هند گفت: «رشد تقاضا برای نفت ممکن است با بهبود وضعیت اقتصاد جهانی سرعت بگیرد.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.