«رویاهای دم‌صبح» بهترین مستند جشنواره لندن شد

|
0 دیدگاه

«رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی جایزه بهترین مستند جشنواره فیلم لندن را از آن خود کرد.

در مراسم معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم لندن جایزه بهترین فیلم بخش رقابت رسمی به «برخی زنان» ساخته کلی ریشارد رسید. او در این فیلم زندگی کاملا متفاوت سه زن را در مونتانای آمریکا به تصویر می‌کشد.

در همین حال جایزه گریرسون برای بهترین مستند به فیلم «رویاهای دم صبح» رسید. مهرداد اسکویی کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده این مستند بلند است. این جایزه به مستندی بلند اهدا می‌شود که علاوه بر اصالت از ویژگی‌های برجسته تکنیکی و درون‌مایه‌های پرمعنای فرهنگی برخوردار باشد.

لوییس آزموند مستندساز برجسته انگلیسی هنگام اهدای جایزه گفت:‌ «رویاهای دم صبح داستان زنانی جوان در یک مرکز بازپروری در ایران است. با این توضیح انتظار دارید که فیلمی تیره و تار تماشا کنید. اما این فیلم درست نقطه مقابل تصور شماست. «رویاهای دم صبح» ما را به جهانی می‌برد که هیچ درباره‌اش نمی‌دانیم. مکانی پر از نشاط ، سرزندگی و شوخی را به ما نشان می‌دهد. از آن دسته فیلم‌هایی است که مدت‌ها با شما می‌ماند.»

در مراسم اعلام برندگان جوایز جشنواره فیلم لندن جایزه ساترلند برای اصیل‌ترین و خلاق‌ترین فیلم بلند نخست یک کارگردان به جولیا دوکورنا کارگردان فیلم «خام / Raw» رسید. جایزه بهترین فیلم کوتاه هم به «۹ روز» ساخته ایسا توما، توماس روگ و فلور ون‌دیملون اهدا شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.