رییس اتحادیه طلا و جواهر دلایل افزایش قیمت سکه در بازار را اعلام کرد

|
0 دیدگاه

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: افزایش قیمت سکه در هفته گذشته در بازار تهران، ناشی از افزایش قیمت جهانی طلا و کاهش نرخ دلار بود که در مجموع افزایش ۱۹۵ هزار ریالی آن را رقم زد.

«محمد کشتی آرای» افزود: هفته گذشته (شنبه اول تا پنجشنبه ۶ آبان ماه) بازار جهانی طلا با کاهش متوسط ۹ دلاری اونس جهانی روبرو شد.
به گفته این مقام مسئول، افزایش متوسط قیمت ارز در هفته گذشته موجب شد تا قیمت سکه در بازار داخل از ۱۰ میلیون و ۹۳۰ هزار ریال در روزهای ابتدایی، با افزایش ۱۹۵ هزار ریالی به ۱۱میلیون و ۱۲۵ هزار ریال در روز پایانی هفته افزایش پیدا کند .
وی خاطرنشان ساخت: افزایش تقاضای طلا در بازار آسیا به دلیل آغاز فستیوال اعیاد در هندوستان و افزایش نرخ بیکاری در آمریکا که کاهش ارزش دلار را به همراه داشت، دلایل اصلی این افزایش بود .
صرافان ارز و سکه در معاملات روز شنبه بازار آزاد تهران تا ظهر امروز، هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال دادوستد کردند.
بر پایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران و تا ظهر امروز، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۱ میلیون ریال و هر قطعه نیم سکه پنج میلیون و ۶۰۰ هزار ریال مبادله شد.
براساس معاملات امروز بازار آزاد تهران ، هر قطعه ربع و سکه یک گرمی به ترتیب دو میلیون و ۹۷۰ هزار ریال و یک میلیون و ۸۷۰ هزار ریال فروخته شد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر گرم طلای ۱۸عیار، یک میلیون و ۱۱۴ هزار و ۴۲۰ ریال داد و ستد و هر اونس طلا نیز با ۱۲ دلار و ۲۰ سنت کاهش قیمت نسبت به پنجشنبه هفته گذشته ( ششم آبان ماه)، یک هزار و ۲۷۵ دلار و ۷۰ سنت قیمت گذاری شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.