سالانه ۶۰ هزار میلیارد ریال برای نگهداری راه ها نیاز است

|
0 دیدگاه

معاون وزیرراه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: سالانه ۶۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری راه ها نیاز است اما، حدود ۳۰هزارمیلیارد ریال برای این منظور در نظر گرفته می شود.

داود کشاورزیان روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار کرد: تخصیص کم اعتبارات موجب بروز برخی مشکلات در زمینه نگهداری راه ها می شود.
وی افزود: نگهداری راه های شریانی کشور از محل منابع ملی و سایر راه ها از محل استانی تامین می شود اما با توجه به افزایش قیمت قیر این امر برای نگهداری راه های استانی مشکلاتی ایجاد کرده است.
وی با بیان اینکه نگهداری راه های کشور با کمبود اعتبار مواجه است گفت: بهترین منبع پایدار درآمدی برای نگهداری راه ها قرار دادن عوارض بر سوخت است.

** تکلیف نگهداری راه های غیرشریانی از عهده استان ها خارج است
وی با بیان اینکه تکلیف نگهداری راه های غیر شریانی از عهده استان ها خارج است گفت: متاسفانه ردیف ملی برای نگهداری راه ها دیده نشده است که تلاش زیادی کردیم تا ردیفی اختصاص داده شود و با وجود ایجاد ردیف اعتباری اختصاص نیافت .
وی افزود: هم اکنون به طور کلی کمبود اعتبار وجودارد و باید برای ارتقای ایمنی و حفظ سرمایه ای ملی توجه ویژه کنیم .
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با وجود اینکه اختصاص تامین اعتبار از محل عوارض بر سوخت را پیشنهاد داده ایم در این خصوص گوش شنوایی وجود ندارد

**۲ هزار دستگاه دوربین در راه های شریانی کشور نصب می شود
رئیس سازمانم راهداری و حملو نقل جاده ای کشور بابیان اینکه دو هزار دستگاه دوربین در راه های شریانی کشور نصب می شود افزود: ۵۰۰دستگاه دوربین درراه های شریانی کشور آماده بهره برداری شده است .
وی بر نصب سامانه کنترل کننده رفتار رانندگان ناوگان عمومی تاکید کردو افزود: باید رفتار رانندگان کنترل شود .

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.