سرنوشت مسکن مهر چه می‌شود؟

|
3 دیدگاه

مهرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا بانک مسکن هم مهمترین دلیل در تاخیر تحویل واحدهای مسکن مهر هست یا نه؟ می‌گوید: «ما محدودیت منابع داریم. مردم هم یکی از معضلات ما هستند!»

از‌‌ همان روزهای روی کار آمدن دولت یازدهم، داستان انتظار متقاضیان مسکن مهر برای گرفتن خانه‌هایشان آغاز شد و با گذشت سه سال از آن روز به نتیجه‌ای نرسیده است. متقاضیانی که با هزار امید و آرزو، پول‌هایشان را به حساب مسکن مهر واریز کردند و هنوز هم رنگ خانه‌شان را ندیده‌اند. این در حالی است که دولت یازدهم نه تنها به مطالبات متقاضیان مسکن مهر توجهی نکرده است بلکه آخوندی، بالا‌ترین مسئول این دولت در ارتباط با مسکن مهر به‌صورت رسمی از واژه‌هایی مانند «مزخرف»، «سیب گندیده»، «طرح پوپولیستی» و… برای مسکن مهر استفاده کرده است.

 به تازگی اما مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و مسکن به متقاضیان مسکن مهر توهین کرده و اظهاراتی را به میان آورده و موج جدیدی از شکایات را از سوی متقاضیان به راه انداخته است.

توهین قائم مقام آخوندی به متقاضیان مسکن مهر/ دفاع تمام قد از عملکرد ناکارآمد بانک مسکن!

شب گذشته، احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی ویژه خبری برای دفاع از عدم تحویل واحدهای مسکن مهر، تورم، تحریم و افزایش دستمزد کارگران را بهانه کرده و گفته: «قراردادهایی داشتیم که تعهد تحویل ۱۸ ماهه تا ۲۴ ماهه داده‌اند اما با گذشت ۵ سال هنوز این واحد‌ها تحویل داده نشده و دلیل آن تورم، تحریم، افزایش دستمزد کارگران و گران شدن مصالح می‌باشد!»

او با صراحت تایید کرده که برخی از واحدهای غیرقابل سکونت مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده است و افزوده: «وزارت راه و شهرسازی تنها مانده است زیرا که وزارت نیرو، آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان، وزارت ورزش و سایر دستگاه‌ها به دلیل نیاز به اعتبار با ما همکاری نمی‌کنند!»
مهرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا بانک مسکن هم مهمترین دلیل در تاخیر تحویل واحدهای مسکن مهر هست یا نه؟ گفته: «ما محدودیت منابع داریم. مردم هم یکی از معضلات ما هستند! در بسیاری از قسمت ها مردم می گویند توان مالی ندارند و پول هایشان را واریز نکرده اند.»این اظهارات در حالی مطرح شده که طبق قانون اساسی و برنامه پنج ساله پنجم که ۷ ماده قانونی دارد، دولت موظف به توانمند کردن قشر ضعیف جامعه برای خانه دار شدن، است.

بازدید از نمایشگاه خطاطی مهم‌تر از رسیدگی به مشکلات متقاضیان مسکن مهر!

از سوی دیگر باید گفت که وزیر راه و شهرسازی نیز در این سه سال اخیر، نشان داده که بین حرف و عملش در رابطه با موضوع مسکن مهر فاصله بسیاری وجود دارد؛ او از یک طرف صحبت از پایبندی به تعهدات دولت به میان می‌آورد و از طرف دیگر بیش از هزار روز از روی کار آمدن دولت یازدهم می‌گذرد اما به‌اندازه انگشتان دستش از پروژه‌های مسکن مهر بازدید نداشته تا به مشکلات و مسائل متقاضیان رسیدگی کند!

عباس آخوندی از مردادماه ۹۲ تا مردادماه ۹۵ در طبقه پانزدهم ساختمان دادمان نشسته و بی‌توجه به طرح مسکن مهر و مشکلات متقاضیان این طرح روز‌هایش را می‌گذراند! البته او دغدغه‌های دیگری مانند بازدید از نمایشگاه‌های نقاشی، خوشنویسی، کترینگ قطار و… دارد. و آنطور که به نظر می‌رسد وزیر راه و شهرسازی شدیدا به خرید آثار هنری برای زیرمجموعه‌های وزارتخانه متبوعش علاقه‌مند است!

دولت یازدهم اعتقادی به مسکن مهر ندارد/ مردم متضرر شدند

در دولت یازدهم به موضوع مسکن مهر اعتقادی وجود ندارد. و وزیر راه و شهرسازی از‌‌ همان ابتدا موضوع مسکن اجتماعی را مطرح کرد اما این طرح نیز تاکنون اجرایی نشده و حرکت و برنامه‌ای در این زمینه مشاهده نشده است.

  متاسفانه باید گفت که هیچ برنامه مدون و عملیاتی از سوی دولت یازدهم برای کمک به تامین مسکن محرومان که مطابق اصل ۳۱ قانون اساسی وظیفه دولت می‌باشد، وجود ندارد.
 به تازگی حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «بار‌ها در مجلس سؤالاتی پیرامون مسکن مهر را از وزیر راه و شهرسازی پرسیدیم»، گفت: در بحث استیضاح وزیر که قبلاً مطرح شد بحث مسکن مهر را عنوان کردیم اما مشخص است که عزم و اراده جدی برای تمام کردن این طرح در دولت دیده نمی‌شود.
1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

3 دیدگاه

توسط: مسکن مهر 88 مشهد – گلبهار

ما در مسکن مهر ۸۸ مشهد حدود هفت هشت سال است معطلیم. واحدها به ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده اند ولی به دلیل عدم همکاری برخی ها هنوز واحد ها تحویل نمی شوند.
قبلا اگر مستاجر بودیم یک درد داشتیم الان هم مستاجریم هم باید قسط خانه تحویل نشده مان را بدهیم و بدبختانه امکان استفاده از وام مسکن هم برای ماها نیست. جز خدا به هیچ کس هم ایمان نداریم.

توسط: علی

متاسفانه مسکن های مهر بنام خدمتگزاری به کام فساد های میلیاردی شده که مردم تاوانش را می پردازند وبدون صاحب شدن هیچی

توسط: داود شکیبا پور

مسکنی بوده نامش مهربان /
مسکن مهر بوده آن را در زمان/
کرده بودم ثبت نام سال نود/
تا بگردم خانه دار و مستند/
پول ها را دسته دسته داده ام/
تا که اینجا از نفس افتاده ام/
من به تهران بودم و مسکن کرج/
بعد عمری گشته جایم در حرج/
گویم اکنون ای جوانان وطن/
تا جوان هستید و جان دارید به تن/
فکر کرده عاقبت بر خیر شوید /
نان دولت را رها کرده کمی عاقل شوید/
شاعر این شعر شکیبا بوده است/
مسکن مهرش چه زیبا بوده است/

******************************

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.