سریلانکا با پولشویی و تامین مالی تروریسم مبارزه می کند

|
0 دیدگاه

بانک مرکزی سریلانکا روز سه شنبه در بیانیه ای بر عزم جدی این کشور برای مبارزه با تامین مالی تروریسم و پولشویی تاکید کرد.

در بخشی ازاین بیانیه با اشاره به ارتباط داخلی و بین المللی تامین مالی تروریسم و پولشویی اضافه کرد:پولشویی می تواند ثبات اقتصادی و مالی جهان را تهدید کند.
بانک مرکزی سریلانکا درادامه با اشاره به توصیه گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) به کشورها برای مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی تصریح کرد سازمان اطلاعات مالی سریلانکا با سازمان نظارت مالیاتی این کشور برای مبارزه با فرار مالیاتی به توافق دست یافته است .
در بخش دیگری از بیانیه بانک مرکزی سریلانکا آمده است همکاری سازمان های داخلی با نهادهای مالی بین المللی در مبارزه با تامین مالی تروریسم سودمند است.
سازمان اطلاعات مالی سریلانکا برای مبارزه با پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی با همکاری گمرک ،پلیس مهاجرت و دیگر سازمان ها این کشور تلاش گسترده ای را آغاز کرده است .
گروه اقدام مالی در سال ۱۹۸۹ میلادی از سوی کشورهای گروه ۷ شکل گرفت و یک گروه بین دولتی است که هدف توسعه و پیشرفت واکنش بین المللی نسبت به پولشویی را دنبال می کند.
پس از واقعه یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، مساله تامین مالی تروریسم به عنوان مسیری تازه برای این سازمان مطرح و این موضوع به عنوان یک ماموریت جدید به آنها محول شد.
در سال ۲۰۰۸، مساله تامین مالی فعالیت های اشاعه ای و تسلیحات کشتار جمعی شیمیایی و اتمی به عنوان دیگر ماموریت های این گروه در فهرست کارشناسی های اف.ای.تی.اف قرار گرفت.
بنابراین کارکرد کنونی آن، وضع استانداردهایی برای مقابله با پولشویی، تامین مالی تروریسم و سایر جرایمی است که سلامت نظام مالی را تهدید می کند.
گروه ویژه اقدام مالی تلاش می کند اجرای این استانداردها در کشورها را افزایش دهد و همکاری بین المللی برای مبارزه با سوء استفاده از بنگاه های اقتصادی و نظام مالی و ارتکاب جرایم یادشده را تشویق کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.