سنگی داخل چاه افتاد که ۱۰۰ عاقل نمی‌توانند آن را بیرون بیاورند

|
0 دیدگاه

عضوشورای تدوین مقررات ملی ساختمان با اشاره به اینکه بدترین وزیران مسکن مهندسان عمرانند که در بخش مسکن فقط دنبال ساختمان‌سازی هستند، درباره دلیل مخالفت این دولت با مسکن مهر گفت:سنگی را داخل چاه انداخته‌اند که ۱۰۰عاقل هم نمی‌توانند آن را بیرون بیاورند.

بهرام غفاری درباره دلایل مخالفت دولت یازدهم با مسکن مهر اظهار کرد: یکی از انتقاداتی که به طرح مسکن مهر وارد بوده این است که دست‌اندرکاران این طرح، مسکن را در ساختمان فیزیکی خلاصه دیده بودند نه به‌عنوان اِلمان اجتماعی و به‌اصطلاح پایگاه حیات اجتماعی و فعالیت و گذران زندگی.

این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه چیزی به‌نام سکونتگاه لوازمی دارد که باید طراحان مسکن مهر آن را می‌دیدند که ندیدند، تصریح کرد: طراحان طرح مسکن مهر فکر می‌کردند که مسکن فقط “ساختمان” است، تفکری که مخرب بود.

وی با یادآوری اینکه این تفکر در سال‌های ابتدای انقلاب نیز بین مسئولان حاکم بود، افزود: این نوع تفکر ساختمان‌سازی اوایل سال ۵۸ تا اواسط دهه ۶۰ بین مسئولان وزارت وقت مسکن، بنیاد مسکن و دفتر خانه‌سازی حاکم بود و آنها فکر می‌کردند مسکن یعنی ساختمان‌سازی.

کارشناس اقتصادی مسکن با بیان اینکه چند دهه طول کشید تا این تفکر غلط در کشور از بین برود، گفت: بعد از مدت‌ها مسئولان به اینجا رسیدند که باید قبل از ساخت‌وساز مسکن امکانات و لوازم مورد نیاز یک حیات و زیست مطلوب فراهم شود.

غفاری ادامه داد: این در حالی بود که موج این تفکر یک بار دیگر به‌عکس و دوباره نگاه “مسکن فقط ساختمان‌سازی است” بین مسئولان و مدیران ذی‌ربط رایج شد.

عضو شورای تدوین مقررات ملی ساختمان با ابراز اینکه بدترین وزیران مسکن مهندسان عمران هستند، گفت: بدترین جای ماجرا این بود که کسی رئیس قوه مجریه شد که مهندس عمران بود و به‌خلاف برنامه‌ریزان شهری فقط به‌دنبال ساختمان‌سازی بودند.

وی با اظهار “بنده خودم مهندس عمران هستم” درباره مسکن مهر افزود:‌ سنگی را داخل چاه انداخته‌اند که ۱۰۰ عاقل هم نمی‌توانند آن را بیرون بیاورند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.