سهم ۲۰ درصدی پالایشی‌ها از ارزش معاملات هفته گذشته فرابورس

|
0 دیدگاه

گروه پالایشی‌ها سهم ۲۰ درصدی از ارزش معاملات بازار سهام فرابورس را در هفته نخست آبان امسال با دادوستد ۶۲۲ میلیارد ریال از آن خود کرد.

در نخستین هفته معاملاتی آبان ماه امسال تعداد ۳ میلیارد و ۲۶۳ میلیون ورقه بهادار در ۱۵۵ هزار دفعه در بازارهای فرابورس ایران مورد مبادله قرار گرفت که ارزش آن بالغ بر ۲۰ هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال بود و این ارقام در مقایسه با هفته ماقبل به ترتیب رشد ۱۰۷، ۱۶ و ۱۰۸ درصدی را تجربه کردند.
در همین حال شاخص کل فرابورس نیز در این مدت با افزایش ۴ واحدی به نزدیکی ارتفاع ۸۲۹ واحدی رسید و ارزش بازار نیز با افزایشی ۲۱ هزار و ۹۰۶ میلیارد ریالی، رقم ۹۸۸ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال را به ثبت رساند.
همچنین بررسی معاملات صورت گرفته در بازارهای فرابورس ایران در هفته گذشته نشان می‌دهد در بازار اول، دوم و پایه به ترتیب تعداد ۱۹۹۴، ۷۷۱ و ۴۲۹ میلیون سهم به ارزش ۶۵۴۸، ۲۷۴۶ و ۷۰۴ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفته که در بازارهای اول و دوم افزایش ۲۷۴ و ۲۴ درصدی حجم و ۵۲۸ و ۲۵ درصدی ارزش معاملات به ثبت رسیده است. بعلاوه این که در این میان بازار پایه نیز رشد ۹ درصدی حجم معاملات را در مقابل افت یک درصدی ارزش آن تجربه کرده است.
این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای نوین مالی سرمایه‌گذاران هم در هفته‌ای که گذشت معامله ۶ میلیون ورقه بدهی به ارزش ۵ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال انجام شد و در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز تعداد ۱۹ میلیون ورقه به ارزش ۲۱۸ میلیارد ریال دادوستد شد.
همچنین اوراق تسهیلات مسکن معامله ۰٫۲۴ میلیون ورقه تسه به ارزش ۱۹۲ میلیارد ریال را در هفته ای که گذشت شاهد بود.
بر پایه این گزارش؛ گروه پالایشی‌ها نیز در میان صنایع پیشرو بازار سهام فرابورس (شامل بازارهای اول، دوم و پایه) در هفته نخست آبان ماه قرار گرفتند و این گروه بورسی سهم ۲۰ درصدی از ارزش معاملات بازار سهام فرابورس را با دادوستد ۶۲۲ میلیارد ریال تجربه کردند. همچنین از این گروه نماد معاملاتی شرکت پالایش نفت تهران به بازار دوم بورس انتقال یافت.
افزون بر این؛ پس از پالایشی‌ها، گروه فلزات اساسی‌ با ارزشی معاملاتی بالغ بر ۵۳۸ میلیارد ریال، سهم ۱۷ درصدی و گروه حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات با دادوستد ۴۷۰ میلیارد ریال، سهم ۱۵ درصدی از ارزش کل معاملات هفته گذشته را از آن خود کردند و صنایعی همچون بانک‌ها و موسسات اعتباری، سرمایه‌گذاری‌ و انبوه‌سازی‌ نیز در میان ۱۰ صنعت پیشرو معاملات قرار گرفتند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.