شاخص کل بورس اندکی کاهش یافت

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (یکشنبه) با ۱۶ واحد افت به ۷۸ هزار و ۳۷۰ واحد رسید.

در معاملات امروز یک میلیارد و ۱۳۶ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از ۲ هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال در ۷۵ هزار و ۵۰۸ نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای شپنا (پالایش نفت اصفهان)، وغدیر (سرمایه گذاری غدیر) و آپ (آسان پرداخت پرشین) با رشد خود بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند و مانع افت شدید شاخص شدند، در مقابل کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، خودرو (ایران خودرو) و فولاد (فولاد مبارکه) با تاثیر منفی، زمینه کاهش شاخص را فراهم کردند.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) پنج واحد، شاخص آزاد شناور ۴۳ واحد، شاخص بازار اول کمتر از یک واحد و شاخص بازار دوم ۱۰۲ واحد کاهش یافت.
شاخص کل (هم وزن) ۴۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) نیز ۳۳ واحد افزایش یافت.
بالاترین رشد قیمت در معاملات امروز به حق تقدم سیمان کردستان، حق تقدم سیمان شرق، صنایع شیمایی سینا، آسان پرداخت پرشین و صنعتی بهشهر تعلق داشت.
بیشترین کاهش قیمت نیز متعلق به حق تقدم گروه صنایع بهشهر ایران، حق تقدم معدنی و صنعتی گل گهر، صنایع ریخته گری ایران، ریخته گری تراکتورسازی ایران و سپنتا بود.
در روزهای گذشته انتشار گزارش های عملکرد ۶ ماهه شرکت های بورسی آغاز شده که بازار نسبت به آنها واکنشی محتاطانه داشته است.
وضعیت نامناسب نمادهای خودرویی که در مواردی با تعدیل منفی همراه است، تعدیل های منفی پتروشیمی ها و گزارش های مثبت نمادهای پالایشی از ویژگی های گزارش های ۶ ماه به شمار می رود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.