شاخص کل بورس کانال ۷۸ هزار واحدی را رد کرد

|
0 دیدگاه

در معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران حجم معاملات توانست عدد یک میلیارد را پشت سر بگذارد، همچنین شاخص کل وارد کانال ۷۸ هزار واحدی شد، اما آیفکس با ۲.۹ واحد کاهش در تراز ۸۲۴.۵ قرار گرفت.

دماسنج بازار سرمایه امروز ۲۴۲ واحد افزایش یافت و به رقم ۷۸ هزار و ۹۱ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با رشد ۶۵ واحدی عدد ۱۵ هزار و ۲۹۰ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور نیز با ۳۰۷ واحد رشد در آستانه کانال ۸۷ هزار واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص آزاد بازار اول ۱۵۶ واحد رشد کرد و به رقم ۵۴ هزار و ۶۷۷ واحدی رسید و شاخص بازار دوم با ۶۰۹ واحد رشد به عدد ۱۷۰ هزار و ۵۸۱ واحدی را تجربه کرد.

ارزش معاملات امروز به رقم ۲۱۲ میلیارد و ۹۷۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۱۳ میلیون سهام و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۲ هزار نوبت دادوستد بود.

نماد معدنی و صنعتی گل‌گهر امروز بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشت پس از این نماد پتروشیمی جم، توسعه معادن و فلزات و ایران‌ خودرو به ترتیب با ۳۳، ۳۲ و ۲۹ واحد تاثیر مثبت در شاخص کل بیشتری تاثیر را در نوسانات نماگر بازار داشتند.

نماد معاملاتی پتروشیمی پردیس با ۱۶ واحد تاثیر منفی در شاخص کل بیشترین نقش منفی را در نوسانات بازار سرمایه ایفا کرد. پس از این نماد گروه پتروشیمی ایرانیان، سیمان فارس و خوزستان و پالایش نفت بندرعباس بیشترین تاثیرات منفی را روی دماسنج بازار سرمایه رسید.

امروز نماد معاملاتی سایپا بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داد به‌طوری که در این نماد ۶۹ میلیون و ۶۷۶ هزار سهم به ارزش ۹ میلیارد و ۷۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه محصولات فلزی امروز بیش از ۸۰ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت. همچنین در گروه کانه فلزی ۶۶ میلیون سهم به ارزش کمی بیشتر از ۱۶ میلیون تومان معامله شد.

اما آیفکس ۲.۹ واحد کاهش یافت و به رقم ۸۲۴.۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس نیز عدد ۱۴۱ میلیارد و ۸۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان را تجربه کرد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳۱۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۷ هزار نوبت دادوستد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.